Ankara AVM şampiyonu

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara'nın kişi başına düşen alışveriş merkezi metrekaresi açısından ilk sırada olduğunu anlattı

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Ankara AVM şampiyonu
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başkent Ankara'nın AVM şampiyonu olduğunu bildirdi. Palandöken, Ankara'nın çeşitli semtlerine yayılmış 38 AVM'nin her gün dolup taştığını anlatarak, "4 AVM'nin de kısa zaman içerisinde açılacağı düşünülürse bu sayı 42'ye yükselecek" dedi.

PARASI OLAN YAPIYOR
Ankara'nın nüfus oranına göre kişi başına düşen 300 metrekare kiralanabilir alan bakımından Türkiye'deki şampiyonluğunu koruduğunu anlatan Palandöken, "AVM'ler kurala bağlı olmadan, her parası olanın yaptığı bir iş olarak kayda geçiyor. Maalesef ehliyet olmadan herkes araba sürüyor. Durum bundan ibaret. İşin içinde rant var. Kira geliri var. Parası olan AVM yapayım diyor, kimse de AVM'nin yapılacak bölgeye uyup uymadığını, bu işi yapacak kişinin bu ehliyette olup olmayacağını sormuyor. Çünkü yasayla belirleniş bir kuralı yok. Parası olan yapıyor" şeklinde konuşarak düşüncelerini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara AVM şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN