Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek, şoförü Gazi'nin kışkırttığını açıkladı

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Gökçek, şoförü Gazi'nin kışkırttığını açıkladı

Güneydoğu gazisi Yılmaz Yiğit ile EGO şoförü arasında yaşanan kart tartışması aydınlandı. Gökçek, "Şoförümüz ajitasyona getirildi" dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EGO otobüsünde şoför ile Güneydoğu Gazisi Yılmaz Yiğit arasında yaşanan tartışmayla ilgili Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı. Olayın videolarını incelettiğini belirten Gökçek, "Şoförümüzün ajitasyona getirildiği açık şekilde ortaya çıktı.Bu nedenle görevine iade ettik" diyerek, gazinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte çekilen fotoğraflarını yayınladı. Daha önce attığı twitlerde Gökçek, "Elimizde olayın videosu var, çözdürüyorum. İddia gazinin söylediği gibiyse, şoförün EGO ile alakası kalmaz. Ancak iddia doğru değilse yargısız infaz da yapılamaz" şeklinde açıklama yapmıştı. Gökçek görüntülerin incelendiğini belirterek, şoförün ajitasyona getirildiğine dikkat çekti.

ŞEREFSİZ DİYEREK HAKARET ETMİŞ
Gazinin yaptığı basın toplantısından söz eden Melih Gökçek, "Otobüse binerken gazi olduğumu söyledim' diyor. Görüntülerde böyle bir şey yok. Yani gazi insanları aldatıyor. Şoför gazinin bir elinin protez olduğunu bilmiyor ve gazi otobüsten inerken kartını soruyor. Gazi, 'cebimde al' deyince şoför, gazinin elinin protez olduğunu fark ediyor ve 'buyurun inin' diyor. Gazi bağırmaya başlıyor ve şoföre, 'şerefsiz' diyerek hakaret ediyor. Bu kez şoför, 'Sensin şerefsiz' diyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek, şoförü Gazi'nin kışkırttığını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN