Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi Yılmaz Yiğit'i dava edeceğim

EGO şoförü Vahit Çatal, Gazi Yılmaz Yiğit'le arasındaki tartışmayı anlatıp, "İftira nedeniyle dava açacağım" dedi

Gazi Yılmaz Yiğit'i dava edeceğim
Başkent gündemine bomba gibi düşen EGO şoförü Vahit Çatal ile Güneydoğu gazisi Yılmaz Yiğit arasındaki tartışma, olay anının görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birlikte bambaşka bir boyut kazandı. Olayın ardından suskunluğunu koruyan EGO Şoförü Çatal, SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamalarda Gazi Yiğit'in kendisini darp ederek iftira attığını söyledi. Yiğit'in açıklamalarının ardından tehdit telefonları aldığını ifade eden Çatal, "Yargısız infaz yaptılar. Bilmeden, dinlemeden haberler yapıldı. Sosyal medyada bana çok ağır hakaretler ve tehditler edildi. Bana iftira atan ve tehdit eden başta Yılmaz Yiğit olmak üzere herkesi dava edeceğim" dedi.

"17 YILDIR ÇALIŞIYORUM"
17 yıldır EGO Genel Müdürlüğü'nde şoför olarak çalıştığını söyleyen Vahit Çatal, "Olay günü Yılmaz Yiğit kızıyla birlikte otobüse hiçbir şey söylemeden ve kartını göstermeden bindi. Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi'nin olduğu durağa gelince de inmek istedi. Ben de o sırada serbest biniş kartının olup olmadığını sordum. Pantolon cebini göstererek almamı istedi. Ben de cebine elimi sokmayacağımı söyledim. Bana 'şerefsiz' dedi. O zamana kadar kolunun protez olduğunu ve gazi olduğunu bilmiyordum. Bana sürekli hakaret etti" diye konuştu.

"O SÖZÜ SÖYLEDİĞİM İÇİN ÇOK PİŞMANIM"
Gazi Yılmaz Yiğit'in hakaretlerin ardından kendisine yumruk attığını ifade eden Vahit Çatal, "Yiğit bağırıp çağırmaya başladı. Arabanın camına vurdu. Elmacık kemiğime yumruk attı. Hastaneden darp raporu aldım. Ben sadece görevimi yapmaya çalışıyordum. Yılmaz Yiğit, çirkinleşmeye devam edince ben de istemeyerek de olsa 'Allah görmüş de kolunu almış' dedim. Bu kelimeyi söylediğim için de çok pişmanım" diye konuştu.

BANA SÜREKLİ İFTİRA ATIYOR
Olayın ardından Gazi Yiğit'in karakoldaki ifadesinde ve yaptığı basın açıklamasında kendisine iftira attığını belirten Çatal, "Otobüsün kamera görüntüleri ortaya çıktı. Herkes kimin haklı, kimin haksız olduğunu gördü. Bu olay tamamen Büyükşehir Belediyesi'ni yıpratmak için yapılmış bir provokatif bir eylemdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi Yılmaz Yiğit'i dava edeceğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN