Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Troya yeni formatıyla Ankara'da

Büyük beğeni toplayan Troya gösterisi 3 Kasım'da Ankaralılarla buluşacak

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Troya yeni formatıyla Ankara'da
Anadolu Ateşi'yle yurt içi ve dışında Türkiye'nin gururu haline gelen Mustafa Erdoğan'ın Troya gösterisi, 6 yıllık tecrübe ve yenilenen konseptiyle turneye çıkıyor. 3 Kasım'da Congresium'da Başkentlilerle buluşacak gösterinin kostümlerinin yenilendiğini ve yeni danslar eklendiğini belirten Erdoğan, "Mevcut dansların bazıları hızlandı. Akışın daha dinamik ve daha hızlı olmasını sağladık" dedi.

"UYGUN MEKAN YOKTU"
Erdoğan, Troya'nın dünyanın her yerinde müthiş ilgi gördüğünü ama Türkiye'de az oynandığını vurgulayarak, "Türkiye'de az oynanmasının sebebi; Troya'ya uygun oynayabileceğimiz tiyatroların olmamasıydı. Özellikle İstanbul'da böyle bir sorun vardı. Yeni yeni yapılan tiyatrolarla daha çok İstanbul'da oynama olanağına kavuştuk. Ama Anadolu'ya çok fazla gidememiştik. Yeni düzenlemeyle uzun bir aradan sonra Troya ile Anadolu turnesine çıkıyoruz" diye konuştu.

5 TIR YOLA ÇIKTI
Troya'nın 150 kişilik ekibinde 95 dansçı var. Ekip 5 TIR'la yolculuk yapıyor. Dansçılar 7 bin 200 saat prova yaptı ve Troya için Troya atı ile birlikte 12 bin metre kumaş kullanılarak 2 bin kostüm hazırlandı. Hitit Kralı Tuthalia'dan Akhileus'a, Büyük İskender'den Roma İmparatoru Sezar'a, Pers Kralı Kserkses'ten Bizans Kralı Konstantinus'a, Fatih Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e kadar Troya çağlar aşan dünya liderlerinin düşlerini süslüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Troya yeni formatıyla Ankara'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN