Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'i dilenciler bastı

Sayıları hızla artan dilenciler şehrin işlek cadde ve sokaklarını mesken tuttu. Vatandaş bu durumdan rahatsız

Başkent'i dilenciler bastı
'da sayıları son yıllarda hızla artan dilenciler vatandaşı canından bezdirdi. Yerli dilencilere sokaklarda yaşayan ve dilenerek geçimlerini kazanan Suriyeli sığınmacıların da eklenmesiyle birlikte sayılarında patlama yaşanan dilenciler Başkentliler'in kabusu oldu. Başta Kızılay ve Ulus olmak üzere şehrin hemen hemen her noktasında görülen dilenciler polis ve zabıta ekiplerinin operasyonlarına rağmen dilenerek vatandaşları rahatsız etmeye devam ediyor.

"YOLDA YÜRÜYEMİYORUZ"
Başkentliler'in başı dilenciler ile dertte. Ankara'nın en işlek caddelerini ve cami önlerini mesken tutan Suriyeli ve yerli dilenciler yüzünden yolda yürüyemez olduklarını söyleyen vatandaşlar isyan etti. Dilencilerin küçük çocukları emellerine ortak ettiklerini söyleyen Ankaralılar, "Camileri, caddeleri ve trafik ışıklarını parselleyen dilenciler yüzünden adım bile atamıyoruz. Biri gidiyor biri geliyor. Dilenciler Ankara için çirkin görüntü oluşturuyor" dedi.

HER CUMA OPERASYON
Ankara'daki dilenciler için her hafta düzenli olarak operasyonlar düzenlediklerini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Kemal Sonunur, "Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak ekiplerimiz ile birlikte her cuma günü, başta ana güzergahlar olmak üzere Kocatepe ve Hacı Bayram gibi cami önlerinde dilenci operasyonu yapıyoruz. Her cuma bu bölgelerde 50'ye yakın dilenci toplayıp para cezası veriyoruz. Suriyelileri de en son iki ay önce toplayıp Van'daki kamplara gönderdik" dedi.

ARTIŞ YAŞANIYOR
Suriyeli dilencilerin yanı sıra yerli dilencilerin sayısında da büyük bir artış yaşandığını dile getiren vatandaşlar, "Eline hastane raporunu, kucağına çocuğunu alan Kızılay'a ya da cami önlerine dilenmeye çıkıyor. Kocatepe ve Hacı Bayram dilencilerden geçilmiyor. Ev ev, dükkan dükkan gezen var. İnsanların duyguları sömürülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'i dilenciler bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN