Cengizhan'da yıkım bitti

Mamak'ta heyelan riski nedeniyle boşaltılan binaların yıkım çalışmaları tamamlandı. Belediye Başkanı Akgül, riski en aza indirdiklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Cengizhan'da yıkım bitti
Mamak Cengizhan Mahallesi'nde zemin kayması nedeniyle hasar gören iki binanın yıkım çalışmaları tamamlandı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, kaymanın başladığı ilk günden itibaren bölgeyi kontrol edip çalışmaları yönetti ve vatandaşları bilgilendirdi.

Tahliye edildi

Akgül, "İlk olarak kayan bina ve yakınında bulunan riskli binalarda yaşayan vatandaşlar tahliye edildi. İlk aşama yan yatmış binaların üst kısmının yıkımı tamamlandı. İkinci bölümde kotun altında kalan kısımların yıkımı bulunuyor. Son olarak istinat duvarları kaldırılacak" dedi.

Kira yardımı yapılıyor

Kayan binaların altında yer altı suyu bulunduğunu dile getiren Akgül, "Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik. Evini kaybedenler için Büyükşehir Belediyesi'yle görüştüm, kimse hak kaybına uğramayacak. Vatandaşlara kira yardımı yapılıyor" diye konuştu.

Moda odaklı konsepte sahip
İki yıl süren inşaat sürecinin ardından geçtiğimiz hafta kapılarını açan Park Vera' nın 40 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. AVM'de dört kat üzerinde 75 mağaza, restoran ve kafeler, çocuk oyun alanı ile 6 salonlu bir sinema yer alıyor. Geniş cepheli, büyük ve ferah mağazalardan oluşan Park Vera, "İstanbul Yolu" üzerindeki ilk "sezon" alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyor. ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann, "Park Vera, Ankara'da moda odaklı bir alışveriş konsepti sunacak. ACity Alışveriş Merkezi'nin yönetimini devralmamızın hemen ardından, 2013 yılında Park Vera Alışveriş Merkezi'ni de portföyüme kattık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cengizhan'da yıkım bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN