Türkiye'nin en iyi haber sitesi

160 bin vatandaş bu soğukta üşüyecek

Giriş Tarihi: 8.11.2014
160 bin vatandaş bu soğukta üşüyecek

Başkent'te yaklaşık 4 bin apartmanın doğalgaz bağlantısı yok. Bir apartmanda 10 dairenin olduğu düşünüldüğünde 160 bin vatandaş bu kış yine donacak

Kentte yaşanan doğalgaz sorununu gündeme getiren SABAH , kazı sezonunun bitmesiyle kaç ailenin mağdur olacağını ortaya çıkardı. Başkentgaz'da şu an doğalgaz servis bağlantısı bekleyen 4 bin apartmanın olduğu öğrenildi. Ortalama bir apartmanda 10 dairenin olduğu, her dairede de 4 kişinin yaşadığı düşünüldüğünde 160 bin vatandaşın mağdur olduğu saptandı.

BU KIŞ DA ÜŞÜYECEKLER

Büyükşehir Belediyesi kazı sezonunu bitirdiği için Başkentgaz, kazı sezonu yeniden başlayana kadar herhangi bir bağlantı işlemi yapamayacak. Bu durumda 160 bin kişi kışı soğukta geçirecek, yemeğini yine piknik tüpünde yapacak, duşunu tüpte ısıttığı suyla alacak. Doğalgaz sıkıntısı yaşayan aileler duruma isyan ederek, "Başkentgaz yüzünden bu kış da hasta olacağız" dedi.

HALA DOĞALGAZ YOK

Mamak'ta 45 dairenin bulunduğu apartmanda oturan Yaşar Turan isimli vatandaş, marttan bu yana doğalgaz beklediklerini ifade etti. Turan, "Biz bu apartmana mart ayında taşındık. Bizden önce 2013 yılında ilk başvuru yapılmış. Biz taşındığımızda doğalgazın 1 hafta içerisinde geleceği söylendi ancak kasıma gel

EPDK'YA BAŞKENTGAZ İÇİN ŞİKAYET YAĞIYOR
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu da Ankara'da yaşanan doğalgaz krizine ortak oldu. EPDK, kuruma gelen şikayetleri inceleyip, denetlediklerini, mevzuata aykırı konuların tespit edildiğini ve yaptırım uygulandığını açıkladı. Başkentgaz uygulamasıyla ilgili EPDK'ya, sayaç arızaları, değişimi, abone bağlantıları, gibi birçok konuda başvuru yapılıyor.

YENİ DOĞAN BEBEK İÇİN İKİ ISITICI ÇALIŞIYOR
Geçtiğimiz hafta bir torunlarının dünyaya geldiğini anlatan Yaşar Turan, "Havalar çok soğuk olduğu için torunum üşüyor. Hasta olmasından korkuyoruz. Odasına iki elektrik ısıtıcı koyduk üşümemesin diye. Ancak bu ısıtıcılar da çocuklar için tehlikeli. Odayı kurutuyor, hastalığa davetiye çıkarıyor. Yetkililerden bu duruma bir çare bulmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
160 bin vatandaş bu soğukta üşüyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN