Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taraftarın sesine kulak verdim

Ankaragücü taraftarlarıyla bir türlü yıldızı barışmayan Başkan Mehmet Yiğiner, "Mademki beni istemiyorlar taraftarın sesine kulak veriyorum" diyerek istifa etti

Taraftarın sesine kulak verdim
Ankaragücü'nde taşları yerinden oynatacak bir gelişme yaşandı. Her maçta kendine yönelik "istifa" çağrıları ve hakaretlere daha fazla dayanamayan Mehmet Yiğiner, önceki akşam yapılan genel kurul toplantısında görevi bıraktığını açıkladı. Sezon başından bu yana taraftarlarla yıldızı bir türlü barışmayan ve Ankara'da oynadığı her maçta yoğun protestoya maruz kalan Mehmet Yiğiner, "Artık benden bu kadar. Madem taraftar beni istemiyor ben de görevi bırakıyorum" diyerek istifa etti. Önceki gün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından ilk açıklamasını SABAH Ankara'ya yapan Mehmet Yiğiner, şöyle konuştu:

KULÜBE HAKKIMI HELAL EDİYORUM

Biz göreve geldiğimiz günden bu yana bu takımı yaşatmak istedik. 32 tane FIFA dosyası ile Türkiye içindeki birçok dava ile uğraştık. Bu dosyalardan 22 tanesini sonucu ulaştırdık. 7 tanesinin de görüşmeleri devam ediyordu. Diğer borçları da yapılandırdık. Geçen sene tüm sıkıntılara ve yokluklara rağmen PTT 1. Lig'in kapısından döndük. Bu sene gidenler oldu, kendi evlatlarımızla yolumuza devam ettik. Her şeye rağmen, tüm olanaksızlıklara rağmen pes etmedik. Yeni sezona Maraş maçını kazanarak başladık. Ankara'ya geldik, ilk maçımızda taraftar bizi bağrına basacak diye beklerken, düdük çalar çalmaz "Yönetim İstifa" diye bağırmaya başladılar. Biz, bu kulüp için gece gündüz mesai harcarken, onlar bizi hainlikle suçladı. Ben kimsenin adamı olmadım, yapılan ithamlar da protestolar da haksızlıktı. Benim Ankaragücü sevdamı herkes bilir ve bunu hiçbir şey engelleyemez. Ama benim de bir dayanma gücüm var. Bu kulüp için her şeyi yaparken bana yapılanlar tek kelimeyle nankörlüktü. Olsun, benim alnım açık, yüreğim rahat. Ben hakkımı helal ediyorum, şimdiye kadar ne yaptıysam, bilerek, isteyerek ve severek yaptım. Bundan sonra da bu kulüp bizden bir şeyler isterse yapmaya hazırım.

EN GÜÇLÜ ADAY METİN AKYÜZ

Ankaragücü'nde ikinci başkanlık görevini yürüten Metin Akyüz'ün görevi teslim alması bekleniyor. Yönetim kurulu üyelerinin de Yiğiner ile birlikte gitmek istemesi düşünüldüğünde bu görevi başka kimsenin kabul etmeyeceği gün gibi aşikar. Metin Akyüz'ün göreve gelmesinin ardından ise ocak ayına kadar takım bir şekilde götürülecek. Kulüpte küçülmeye gidileceği ve kalan borçların ödenmesi için kaynak yaratılmaya çalışacağı öğrenilen bilgiler arasında. Ocak ayından itibaren göreve gelecek yönetimi ise ağır bir yük bekliyor. FIFA'ya olan borçların ödenmemesi halinde Ankaragücü için puan silme ya da küme düşme tehlikesi var. Bunlar yaşandığı takdirde de 105 yıllık çınarın tarih olabileceği konuşuluyor.

YÖNETİCİLER İSYAN ETTİ: BİZİ KİMSE İSTEMİYOR!

"Ankara 'da bizi kimse istemiyor... Ne Vali istiyor, ne emniyet, ne de Büyükşehir" diyen bir kulüp yöneticisi ise "22 aydır kapı kapı dolaştık. Birilerinin bu kulübe destek vermesini istedik. Düşünün Gençlerbirliği maçında 80 polis görev yapıyorsa Ankaragücü'nün maçlarında 800 polis bulunuyor. Böyle bir durumda Emniyet bizi niye istesin ki! Kapısını çaldığımız kent yöneticilerinin vaatleri sözden ileri gitmedi. Büyükşehir ile yaşadığımız süreç zaten ortada. Taraftarlarımız da böyle yapınca artık bu kulübün sonunun geldiği ortada. Bu saatten sonra kimse çıkıp da Ankaragücü'nü kurtaramaz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taraftarın sesine kulak verdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN