Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etlik İmam Hatip her yönüyle örnek

Keçiören'de yoğun talep dolayısıyla 2012-2013 eğitim-öğretim yılında açılan Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi bin 800 öğrenci mevcuduyla başarıdan başarıya koşuyor

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Etlik İmam Hatip her yönüyle örnek
Yoğun talep dolayısıyla 2012-2013 eğitim öğretim yılında Keçiören Etlik'te açılan Anadolu İmam Hatip Lisesi, kısa sürede birçok başarıya imza attı. Ankara'da en çok tercih edilen imam hatipler arasındaki yerini alan Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi, 118 öğretmen kadrosu ile öğrencilerini ülke hizmetine hazırlama hedefiyle yoluna devam ediyor. Okul Müdürü Nihat Koçak, öğrenci ve velilerin beklentilerinin kendilerini daha çok çalışmaya teşvik ettiğini belirterek gençlere daha parlak bir gelecek hazırlamayı amaçladıklarını söyledi.

AKADEMİK VE MESLEKİ BAŞARI

Manevi değerleri özümseyen nesiller yetiştirmeyi de hedeflediklerini kaydeden Etlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Koçak, geçen yıl Ankara'daki imam hatip liseleri arasında en fazla etkinlik, sosyal faaliyet yapan okullar arasına girdiklerini aktardı. Akademik ve mesleki başarıyı önemseyen bir kalitede eğitim öğretime devam ettiklerini vurgulayan Koçak, "Okulda sportif faaliyetler kapsamında tekvando, güreş ve halter çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında ebru ve Osmanlıca gibi sanatsal ve kültürel etkinlikleri de ihmal etmiyoruz. Okulumuzda ayrıca yılsonu kermesleri düzenleniyor" dedi.

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SEMİNER
Bu yıl eğitim öğretimin ilk haftası öncesi okula yeni kayıt olan 5.sınıf öğrencilerine 1 hafta boyunca uyum programı düzenlendi. Öğrenci, öğretmen ve veli kaynaşmasına yönelik her gün ayrı program uygulanarak öğrenciler okula alıştırıldı. Öğretmenlere yönelik seminerler ise alanında uzman akademisyenler tarafından gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etlik İmam Hatip her yönüyle örnek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN