Maskeliler Başkent'te

Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, Gençlik Parkı Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda "Maskeliler" isimli oyunu sahneliyor

Giriş Tarihi: 11.11.2014
Maskeliler Başkent'te
Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı Başkent Tiyatroları, tiyatro ile eğlendirirken düşündürmeye devam ediyor. 2014- 2015 tiyatro sezonunun açılmasıyla birlikte Gençlik Parkı Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda sahnelenen "Maskeliler" oyunu izleyicilerin beğenisini kazandı.

MESCİD-İ AKSA PROTESTOSU
İsrail kuşatması altında süren kanlı savaşın ortasında kalan Filistinli üç erkek kardeşin hesaplaşma sürecini konu alan Maskeliler, ayrıca kendi topraklarında süren acımasız savaşın, kardeşlik bağlarını bile koparan ezici baskısına, insanları nefret ve şiddet içinde birbirlerinden uzaklaştırmasına örnek olarak sahneleniyor. Geniş ve tecrübeli bir oyuncu kadrosuna sahip olan oyunu İlan Hatsor yazarken, yönetmen koltuğuna da Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler oturdu. Bir buçuk saat süren oyunun sonunda, İsrailli askerlerin 40 yaşından küçük olan Filistinli vatandaşların Mescidi Aksa'ya almaması, Filistin Bayrağı gösterisi ile oyuncular tarafından protesto edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maskeliler Başkent'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN