Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödüllendirilen genç girişimcinin yolu açık

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen "Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması" ile ödül kazanan genç girişimciler, iş kurma sürecini başlatıyor

Giriş Tarihi: 11.11.2014
Ödüllendirilen genç girişimcinin yolu açık
Girişimciliğin kalbi Ankara'da attı. ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından 2005'ten bu yana organize edilen ve 10. yılında Teknopark İstanbul'un işbirliğiyle zirveye ulaşan Türkiye'nin lider girişimcilik yarışması "Yeni Fikirler Yeni İşler" final heyecanıyla son buldu. Bin 244 başvuru içinden, finale kalan 21 projenin katıldığı yarışmaya ilgi çoktu. Yarışmada projeler Genel, Bilişim ve Telekomünikasyon, Savunma Sanayi, Enerji, Sağlık olmak üzere 5 ayrı kategoride yarıştı. 50 kurumun aktif desteğiyle gerçekleşen yarışmayı Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen öğrenci, akademisyen, sanayici, işadamı, bürokrat ve yönetici yaklaşık bin kişi heyecan ve ilgiyle takip etti. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, yarışmada sağlanan desteklerle genç girişimcilerin iş kurma süreçlerini başlatıp geliştirdiğini söyledi.

Büyük ödülün sahibi 'kızlar grubu' oldu
Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması'nda Büyük Ödül, "Kızlar Grubu" olarak lanse edilen 2C Grubu'na verildi. Projeyle 2 C Grubu, Genel Kategori'de Elginkan Vakfı'nın 100 bin TL değerinde büyük ödülünü ve yine Genel Kategori'de Ostim'in 25 bin TL değerinde ABD Kampı Özel Ödülü'nü kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllendirilen genç girişimcinin yolu açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN