Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 kilometrelik üst geçit çilesi

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencileri, kampuslarını ikiye bölen Samsun Yolu'ndan her gün karşıya geçmek için 2 kilometre yürüyor. Öğrenciler üst geçit istiyor

Giriş Tarihi: 12.11.2014
2 kilometrelik üst geçit çilesi
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinin yaşadığı yol çilesi isyan ettirdi. Zootekni, Tarım Ekonomisi ve Gıda Güvenliği Enstitüsü'nde okuyan öğrenciler, derslerine yetişmek için her gün kampuslarını ikiye ayıran Samsun Yolu'ndan karşıya geçmek zorunda olduklarını söyledi. Yaklaşık 4 bin öğrencisi bulunan Ziraat Fakültesi ile Veteriner Fakültesi arasında derslere gidip gelmekte güçlük çeken öğrenciler, iki kampus arasına üst geçit yapılmasını istiyor.

EZİLME TEHLİKESİ YAŞIYORLAR

Karşı kampusta bulunan Tarım Makineleri, Su Ürünleri ve Bitki Koruma gibi diğer bölümlerde ders aldıklarını belirten öğrenciler, Ziraat Fakültesi Dekanlığı'nın bulunduğu kampustaki dersin ardından Veteriner Fakültesi'nin bulunduğu kampustaki derse yetişmeye çalışıyor. Öğrenciler her gün yaklaşık 2 kilometrelik yolu yaya olarak kat ediyor. Ders aralarının 15 dakika olması nedeniyle diğer kampusteki derse yetişebilmek için zamanla yarışan öğrenciler, araçlar arasından geçerken ezilme tehlikesi de yaşıyor.

KIŞIN ÇOK ZORLANIYORUZ
Zooteknik Bölümü 4. sınıf öğrencisi Sabri Demir, "Bize iki kampus arasına üst geçit yapılacağı söylendi. Ancak bir türlü yapılamadı. Özellikle kışın karşı kampusa gidip gelmekte zorluk çekiyoruz. Önceleri refüjden atlayıp derse yetişmeye çalıştığımız oluyordu. Ancak bu durum tehlikeli olduğundan o uzun yolu yürümeye başladık. Ben okulun sonuna geldim. Ama bizden sonra gelen arkadaşlar için üst geçit yapılsın" diye konuştu.

BİR ÇÖZÜM BULUNSUN
Tarım Ekonomisi 2. sınıf öğrencisi Batuhan Gençali, "O kadar yolu giderek hem zaman kaybı hem de enerji kaybı yaşıyoruz. Tehlikeli yollardan okula gitmek zorundayız. Bir çözüm bulunması en büyük isteğimiz. Umarım yakın zamanda bir üst geçit ya da alternatif bir çözüm bulunur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 kilometrelik üst geçit çilesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN