Altındağ'da her gün olay var

Gültepe Mahallesi'nde 19 yaşındaki gencin metruk bir binada bonzaiden hayatını kaybetmesi nedeniyle tedirginlik yaşanıyor

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Altındağ'da her gün olay var
Sabah , 19 yaşındaki Muhammed Mustafa Duru'nun metruk bir binada içtiği bonzai sonucu hayatını kaybettiği Altındağ Gültepe Mahallesi'ne girdi. Uyuşturucu satıcılarından dolayı tedirginlik yaşayan mahalleli, Aktaş ve eski Çalışkanlar Mahallesi gibi Gültepe'de de bir an önce kentsel dönüşümün başlamasını istiyor.

MAHALLE İŞGAL ALTINDA

Gültepe Mahallesi civarındaki Aktaş ve eski Çalışkanlar Mahallesi'nde kentsel dönüşüm sonucu gecekondular yıkılınca bu bölgelerde satış yapan torbacılar Gültepe Mahallesi'ni işgal etti. Mahalledeki metruk binalara sızan uyuşturucu satıcılarından kurtulmanın tek yolunun kentsel dönüşümle olabileceğini ifade eden mahalleli, "Zengin olanlar mahalleden taşındı. Orta gelirliler ise uyuşturucu satıcıları ile iç içe yaşamak zorunda kaldı" ifadelerini kullandı.

EKİPLER KORKUP KAÇTI MI?
Mahalleden taşınan vatandaşların, arkalarında bıraktığı binaların yıkımı için belediyeye başvurduğu ancak belediyeden gelen ön izleme ekiplerinin metruk binalardaki uyuşturucu satıcılardan korkup geri gittiği iddia edildi. Gültepe'de satıcılık yapan kişilerin mahalle sakini olmadığını ifade eden vatandaşlar, "Mahalledeki metruk binaları mesken tutarak uyuşturucu madde satıyorlar" dedi.

GECEKONDULAR KALDIRILMALI
Mahalle sakinleri yaşadıklarını, "Gecekondu olan her yerde satış yapılıyor. Aktaş ve Çalışkanlar mahallelerinde dönüşüm başlayınca orada barınamayan satıcılar buralara kaydı. Gecekonduların kaldırılması gerekir. Bu da ancak kentsel dönüşüm ile olur" sözleriyle anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ'da her gün olay var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN