Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı toptancılar dev projeyle geliyor

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Ankaralı toptancılar dev projeyle geliyor

Ticaretin merkezindeki GİMAT atağa kalkıyor. Bin 500 esnaf indirimli mağaza açmaya hazırlanıyor

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Toptancıları (GİMAT) 150 yılı aşan bilgi birikimini 2015'te başlatacağı dev projeyle taçlandıracak. Bin 500 kişiden oluşan ortaklı bir yapıyla indirimli satış mağazaları açacak olan GİMAT, yıl içinde Başkent'in dört bir yanında 50'nin üzerinde mağaza açacak. Discount market olarak hizmet verecek mağazaların ismi "GİMAT" olarak belirlenirken hedef ise 4 yılda 400 mağazaya ulaşmak.

"Sahaya iniyoruz"
1800'lü yılların başında Ankara'da gıda ticaretinin yapıldığı At Pazarı ve civarında başlayıp Ulucanlar ve Samanpazarı ile devam eden GİMAT, 1975 yılında dernek çatısı altında birleşerek Orta Doğu'nun ve Avrupa'nın en büyük gıda merkezi olma özelliğini kazandı. 150 yıllık bilgi birikimi ve tecrübenin artık nihai noktaya geldiğini belirten GİMAT Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal, "GİMAT her türlü güce sahip bir yapıdır. Artık bu gücü sahaya indirmenin vakti" diye konuştu.

Hedefimiz 400 mağaza
Bin 500 esnafın ortak olacağı güçlü bir yapı ile Ankara ekonomisi için önemli bir adım atacaklarını ifade eden Kesimal, "Sadace Ankara için değil ulusal ve uluslararası alanda GİMAT ismini marka haline getireceğiz. 2015 yılında Başkent'in dört bir yanında 50 discount market (indirimli satış mağazası) açarak piyasaya önemli bir giriş yapacağız. Önce Ankara'dan çıkacak olan markamızın 4 yıl içinde Türkiye genelinde 400 mağazaya ulaşmasını hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralı toptancılar dev projeyle geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN