Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Fikri Işık ASO Koleji'ni ziyaret etti

ASO Teknik Koleji'nde incelemelerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 9. sınıf öğrencilerine matematik anlattı

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Bakan Fikri Işık ASO Koleji'ni ziyaret etti
Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki ASO Teknik Koleji'nde incelemelerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 9. sınıf öğrencilerine matematik anlattı. Işık'a burada ASO Başkanı Nurettin Özdebir de eşlik etti. Okul Müdürü Mustafa Daşçı'dan bilgi alan Işık, daha sonra öğrencilerin mesleki eğitimde kullandığı makineleri ve salonları inceledi.

TAVSİYELERDE BULUNDU
9. sınıf örencilerinin matematik dersine katılan Işık, bir süre dinlediği öğretmeni, başarılı anlatımından dolayı tebrik etti. Öğrencilere, çözdükleri matematik problemlerinin ardından mutlaka sağlama yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunan Işık, bunu nasıl yapacaklarını da örnekle anlattı. Öğretmenlerin öncelikle öğrencilere matematiği sevdirmesi gerektiğini vurgulayan Işık, şu tavsiyelerde bulundu: "Öğrencilerden önce, eğitimcilerimize matematikte çok aşırı bilgi yüklemekten ziyade, matematiği sevdirmelerini öneriyoruz. Öğrenciler matematiği severlerse, hayatta karşılaşacakları tüm problemlere sistematik çözüm üretebilirler. Bizim için matematiğin sevdirilmesi, öğretilmesinden öncedir. Yapmamız gereken bir şey de matematikle reel hayatın bağını kurmaktır." Işık, daha sonra öğrencilere, TÜBİTAK'ın Bilim ve Teknik Dergisi ile not defteri ve bardak hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Fikri Işık ASO Koleji'ni ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN