Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazım Hikmet'te beraberlik çağrısı

Yenimahalle Belediyesi'nin Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde düzenlediği etkinlikte birlik çağrısı yapıldı

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Nazım Hikmet'te beraberlik çağrısı
Grup Saye, Yenimahalle Belediyesi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde "Gelin Canlar Bir Olalım" etkinliğine imza attı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği programa, Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, CHP Milletvekili İzzet Çetin, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

AYRIŞMA KÖRÜKLENİYOR
Yaşar, her durumda zulmün ve zalimin karşısında hak ve hakikatin tarafında yer almanın insanlığın bir görevi olduğunu belirtirken, "Maalesef bugün İslam Dünyası'nın içinde bulunduğu yangın hala sürmektedir. Kerbela'nın başlattığı ayrıştırma, ötekileştirme İslam coğrafyasında bitmemiştir. Ülkemizde de zaman zaman bu ayrışma körüklenerek birlik ve beraberliğimize dinamit konmak istenmektedir" dedi.

İBADETLER KABUL OLSUN
Barış ve huzur içinde bu mukaddes anı birlikte yaşamaktan duyduğu huzuru ve mutluluğu dile getiren Fethi Yaşar, "Ne mutlu, kalbini temiz tutabilenlere, ne mutlu kalbini Peygamber ve ehlibeyt sevgisiyle aydınlatanlara ve bu yolda yürüyenlere, ne mutlu bu bilinçle oruç tutanlara, aynı aşureye kaşık sallayanlara, Kerbela'yı anlayan ve gönlünde yaşatanlara. Allah tuttuğunuz oruç ve matemlerinizi, yaptığınız tüm ibadetleri kabul eylesin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazım Hikmet'te beraberlik çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN