Türkiye'nin en iyi haber sitesi

19. Tiyatro Festivali bugün başlıyor

TAKSAV'ın 19'uncusunu gerçekleştireceği Uluslararası Tiyatro Festivali, bugün Büyük Tiyatro'da düzenlenecek görkemli bir galayla başlayacak

Giriş Tarihi: 21.11.2014
19. Tiyatro Festivali bugün başlıyor
Bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilecek "Uluslararası Tiyatro Festivali", Gürcistan, Rusya, İran ve Kanada'dan tiyatro gruplarının da katılımıyla başlıyor. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen festivalin galası bugün saat 19.30'da Büyük Tiyatro'da yapılacak. Galada Tiyatro Yazarlığı Ödülü Murathan Mungan'a, Onur Ödülü Nedim Saban'a, Emek Ödülü ise Türel Ezici'ye takdim edilecek.

30 KASIM'A DEK SÜRECEK

Teması "Yaşanılır Bir Dünya İçin Sanat" olan festival, Ters Ağaç Kukla Tiyatrosu'nun "Son İncir" adlı oyunu ile perde açacak. Toplam 64 oyunun sergileneceği festival 30 Kasım'a dek sürecek. Festival kapsamında 57 grup sanatseverlerle buluşacak. Oyunlar, Büyük Tiyatro, Şinasi, Akün, Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi, Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Salonu, Ankara Sanat Tiyatrosu, Farabi Sahnesi, Ruhi Bey Sahnesi, Batıkent Meydan Sahnesi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Kültür Merkezi ve YUTT Sanat Oda Tiyatrosu'nda sergilenecek. Festival kapsamında bu yıl da trajedi, drama ve komedi alanında pek çok oyun sahnelenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19. Tiyatro Festivali bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN