Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Paralel değil, paralı el! (1)

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Hiç tasvip etmiyorum da, yazmazsam kalemim, konuşmazsam dilim şişecek. Biliyorum ki, kavgada ilk yitirilen değer hikmet, savaşta ilk katledilen masumiyettir! Onun içindir ki, okuduğumuz kutsal kaynakların hepsinde, kavgayı değil barışı sağlamamız isteniyor!
Yıllardır söylüyoruz, "Siz cemaatsiniz.
Ama dikkat edin, bir de cemaatçiyiz diyenler ve cemaatten geçinenler var. Bunlar başınıza bela olacaklar!"
diye. Cemaat olarak büyüdüğünüzü sandınız; halbuki büyümeyip şişmanladınız ve vücudunuza birçok virüs girip sizi hasta etti! Neden kabul edip tedavi olmuyorsunuz?
Ben gençlik yıllarımda iyi bir komünisttim!
Duvarlara, "Kahrolsun kapitalizm, kahrolsun emperyalizm, bağımsız Türkiye..." diye yazıyordum!
52
yaşındayım ve ancak ucunu görebildim! Şimdi Türkiye, kapitalist ve emperyalistlere dik ve onurlu duran "Kararlarını bağımsız alan bir ülke" konuma ancak gelebildi! Ne istiyorsunuz?
Nesi size aykırı geliyor anlayamadım!
Hem siz, "Biz hoşgörü cemaatiyiz!" demiyor muydunuz? Hoş diye diye, hoş olan şeylerin körü mü oldunuz? Yoksa siz 'Hoşkörü Cemaati' misiniz?
Hırsızlık ve yolsuzluk diye aylardır başımızın etini yediniz, "Siz hoşgörü değil de, hırsızlık ve yolsuzlukları araştırma cemaati misiniz?" Bundan önceki hükümetlere de bunları yaptınız mı? Neyse derdiniz hep muhafazakar ve dindar hükümetlerle problemlisiniz! Amerika ve İsrail'in ajanları okullarınızda, "fedakar eğitimciler" diye anlattığınız insanların içine sızıp ajanlık yaptıklarını hala anlayamadınız mı?! Bu ajanların maaşlarını bizden 'Himmet' diye aldınız, bu sizin de gücünüze gitmiyor mu? Şimdi Bank Asya'yı kurtarma zamanı.
Mevduatlardaki Devlet garantisinden yararlanmak için mensuplarınıza evlerini arabalarını sattırıp, hatta başka bankalardan kredi çektirerek bankayı kurtarma uğruna, garip gurebanın rızkını devşirmeye utanmıyor musunuz? Bankayla, holdingle bir cemaatin ne işi olur? Siz hem paralel güç, hem paralı güç mü olmak istiyorsunuz? Sizin dergileriniz, gazeteleriniz, onlarca televizyon kanallarınız var. Bunlarla inandığınız değerleri anlatsanıza, niye bütün gücünüzü inançlı insanların seçtiği, muhaliflerinin sadece dindarlıklarından ötürü saldırdığı bir hükümeti yıkmaya çalışıyorsunuz? Bu kadar mı esaret altındasınız, bu kadar mı zavallısınız!? Şu gazete ve televizyonlarınızdan neredeyse her gün küfür ediliyor. Bir kere susun deseniz bu kavga bitecek. Neden susun diyemiyorsunuz?
Neden ateşe körükle gidiyorsunuz? Allah kitap bahane, devletin parasıyla banka kurtarmak şahane! Sizin kitabınızda bunlar mı yazıyor? Ben baktım vallahi bizimkinde yazmıyor! Aha da size yemin!
Haftaya teknik rasyo verileriyle nasıl oynuyorlar hep birlikte göreceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Paralel değil, paralı el! (1)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN