Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ODTÜ'de ağaç katliamı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter hesabından, Eymir'deki çok sayıda ağacın restoran yapılması için ODTÜ tarafından kesildiğini duyurdu

Giriş Tarihi: 21.11.2014
ODTÜ'de ağaç katliamı
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ'nün gözetimindeki Eymir Gölü'nde çok sayıda ağacın restoran yapmak ya da genişletmek amacıyla kesildiğini, sivil toplum örgütlerini bu durumu protesto etmeye çağırarak, "Rant için, restoran için ağaç katliamına müsaade eden ODTÜ rektörlüğü hesap vermeli... lı, neden Eymir'in ODTÜ'den alınarak belediye tarafından halka açılması gerektiğini şimdi anladın mı?" dedi. Gökçek, takipçisi 2 milyon 150 bini aşan Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Eymir Gölü'nde ağaçların kesilmesini fotoğraflarla duyurdu. ODTÜ gözetimindeki Eymir Gölü kenarındaki ağaçların restoranlar için kesildiği belirtildi.

REKT ÖRLÜK HESAP VERMELİ
Gökçek, twitter hesabından şunları kaydetti: "Eymir Gölü'nde ağaç katliamı. ODTÜ Rektörlüğü hesap vermeli. Rant için, restoran için ağaç katliamına müsaade eden ODTÜ hesap vermelisin. Ankara trafiğini rahatlatmak için Malazgirt Bulvarı'nı engellemek için yırtınan CHP Milletvekilleri neredesiniz? Sahte yeşilcileri protestoya davet ediyorum. Protesto yapmazsanız, samimi değil, provokasyoncusunuz. Ankaralı, neden Eymir'in ODTÜ'den alınarak belediye tarafından halka açılması gerektiğini anladınız mı?"

STK'LARDAN BÜYÜK TEPKİ
ODTÜ gözetimi altında bulunan ve halkın özel izinle giriş yapabildiği Eymir Gölü'ndeki ağaçların yeni açılacağı iddia edilen kafe ve restoranlar için kesilmesi, çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından da protesto edildi. Ellerinde dövizlerle Eymir Gölü çevresinde yürüyerek kesilen ağaçları yerinde tespit eden sivil toplum örgütü temsilcileri, ağaç katliamını basın açıklaması ile protesto etti.

VEKİLLER NEREDE?
Eymir Gölü çevresinde dolaşarak kesilen ağaçları basın mensuplarıyla birlikte tek tek tespit eden Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, ODTÜ'nün Ankara halkının ağaçlarını katlettiğini belirterek, "Daha önce ODTÜ Yolu yapılırken bangır bangır bağıran milletvekillerini buraya davet ediyorum. Burada kesilen ağaçları görsünler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ'de ağaç katliamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN