Öğrenciler doğayla buluştu

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Öğrenciler doğayla buluştu

ANFA Genel Müdürlüğü ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrenciler doğayla buluştu

Anfa Genel Müdürlüğü ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 'Toprak Vatandır' projesinin ilk uygulaması ANFA Altınpark'ta gerçekleştirdi. Programa ANFA Genel Müdürü Ramazan Arslan, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören İlçe Emniyet Müdürü Cihat Şerolar ve çok sayıda davetli katıldı.

ÇİÇEK DİKTİLER
Çocukların betonlaşan dünyada toprağa değmesini amaçladıklarını belirten Arslan, "Çiçeğin, bitkinin, güneşin, suyun, toprağın ne olduğunu anlatmayı hedefliyoruz. Çocuklara kendi elleriyle, uzmanlarımızın anlatımıyla saksılara çiçek diktiriyoruz. Bununla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 10 pilot okul ve 50 şube tespit ettik. Hedefimiz 2 bin öğrenciye ulaşmak" dedi.

"SERADA AĞIRLAYACAĞIZ"
Her gün bir şubeyi seralarında ağırlayacaklarını ifade eden Arslan, "4. sınıf öğrencilerine yönelik bu sosyal sorumluluk projesi öğrencilerin müfredatıyla da tamamen uyumlu. Gidip kendi araçlarımızla alıyoruz, buradaki seralarımızda aktivitemizi gerçekleştirdikten sonrada kendi imkanlarımızla da okullarına kadar bırakıyoruz" şeklinde konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZ NEFES ALDI"
ANFA'ya bu projeden dolayı teşekkür eden Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil "Apartmanlar arasında boğulan çocuklarımız nefes aldı. Yapay da olsa köy havasını yaşadılar" dedi. Çocuklara program sonunda kendi diktikleri çiçekler ve katılımcı belgeleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler doğayla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN