Anneden en güzel hediye

Giriş Tarihi: 27.11.2014
Anneden en güzel hediye

Böbrek yetmezliği yaşayan Murat Çelik, 27. yaşını hastanede kutladı. Annesi Çelik'e böbreğini bağışladı

Yeni yaşına annesinin bağışladığı böbrekle giren 27 yaşındaki Murat Çelik'in, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki başarılı operasyonla sağlığına kavuştuğu belirtildi. Hastanenin Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kılıç, hastanın böbrek yetmezliği nedeniyle 5 aydır diyalize girdiğini belirterek, doğum gününde yapılan ameliyatla yeni bir böbreğe kavuştuğunu söyledi. Ameliyatın başarılı geçtiğini, böbreğin de güzel çalıştığını ifade eden Kılıç, hasta ve annesinin taburcu olacak duruma geldiğini kaydetti.

HASTAMIZ ŞANSLI
Böbrek yetmezliği tedavisinde ya diyaliz ya da canlı veya kadavradan böbrek nakli olduğunu anlatan Kılıç, "Bizim hastamızın şansı canlı bir vericisinin olması. Bu genelde ya annesi, babası ya da yakın akrabası oluyor. Hastamız bu anlamda şanslıydı. Böbrek nakli de hastanın doğum gününe denk geldi" dedi.

PASTAYLA KUTLADILAR
Hasta Murat Çelik diyalizden annesi Fadime Çelik sayesinde kurtulduğunu söyledi. Annesinin böbrek nakli için gönüllü olduğunu, bütün işlemler bittikten sonra kendisine haber verdiklerini anlatan Çelik, "Bana bir sürpriz oldu. Anneme sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum'' diye konuştu. Çelik, doğum gününü, ameliyat sonrası yeni böbreğiyle ve doktorlarının getirdiği pastayla kutladı. Hastanın annesi 55 yaşındaki Fadime Çelik de böbrek nakli bekleyen birçok hasta olduğuna işaret ederek, "Allah'ım bana 2 tane böbrek vermiş, birini yavruma vermişim çok mu? Yavrum yaşasın istiyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneden en güzel hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN