Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gecekondular okul için yıkıldı

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Gecekondular okul için yıkıldı

Altındağlı çocukların daha iyi koşullarda eğitim ve öğretim görmesini amaçlayan Altındağ Belediyesi, Altındağ'da yeni okul alanları açmak için 989 gecekondu yıktı

Altındağ'a yeni okullar kazandırmak, çocukların daha iyi koşullarda okumasını sağlamak için çalışmalarını sürdüren Altındağ Belediyesi, okul alanlarını işgal eden yüzlerce gecekonduyu ortadan kaldırdı. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, şimdiye kadar Güneşevler, Aydınlıkevler, Battal Gazi, Gülpınar, Feridun Çelik, Karapürçek-1, Karapürçek-2, Alemdağ, Başpınar, Karakum ve Yıldıztepe mahallelerinde hizmete açtığımız 11 anaokulu için 367, Altındağ'ın çeşitli mahallelerindeki 14 okul için ise 612 gecekondu yıktıklarını söyledi.

TADİLA TA 1 MİLYON TL KAYNAK

Yeni okul alanları açmak için yıkımların süreceğini belirten Tiryaki, "İmar planlarını tamamladığımız bölgelerde sosyal donatı, park, okul gibi alanların üzerinde hep gecekondular var. Öncelikle bu gecekonduların yıkımını tamamlamamız gerekiyor. Yapılan ve halen yapımı süren okullar için yüzlerce gecekondu yıkmamız gerekti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondular okul için yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN