Koç Kuleleri mağduru aile adalet bekliyor

Koç Kuleleri mağduru aile adalet bekliyor
Proje dışı yapılaşma nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi'nden 15 Milyon TL para cezası alan Koç Kuleleri'nde 16 Ekim'de meydana gelen kazada yaşamını yitiren iki çocuk babası 29 yaşındaki Rıza Açıkgöz'ün ailesi hukuk mücadelesi başlattı. Kaynakçı olarak çalıştığı inşaatta hayatını kaybeden Açıkgöz'ün annesi Emine Açıkgöz, "Dünyamız başımıza yıkıldı" dedi.

CENNETE GİTTİ
Acılı anne, oğlunun 5 yaşında çocuğu olduğunu gözyaşı içinde anlatarak, "O'na baban cennete gitti diyoruz. O da 'cennetin telefonu yok mu, babamla konuşacağım' diyerek ağlıyor. Yüreğimiz dağlanıyor" diyerek duygularını ifade etti. Baba Mehmet Açıkgöz oğlunun hakkını torunları için sonuna kadar arayacaklarını anlatarak, hukuk mücadelesi başlattıklarını söyledi.

CEZA ALSINLAR

Baba Açıkgöz, oğullarını kaybettikten sonra savcılığa giderek şikayetçi olduklarını anlatarak şöyle konuştu: "Olayın ardından taşeron firma yetkilileri 'size ev verelim' dedi. Ben de 'oğlumun iki tane küçük çocuğu var, maddi durumları çok kötü' dedim. Onlar da 'düşüneceğiz' diyerek gitti. Bir daha arayıp sormadılar. Biz karşı tarafın ceza almasını istiyoruz."

BELGESİZ ÇALIŞTIRILDI
Oğlunun asıl mesleğinin garsonluk olduğunu ancak işsiz kalınca kaynakçı olarak çalışmaya başladığını dile getiren Mehmet Açıkgöz, "1.5 aydır inşaatta kaynakçılık yapıyordu. Benim oğluma neden çalışması için izin verildi. Kimler bu hakkı ona tanıdı, hesabı sorulmalı. Çünkü onun kaynakçılıkla hiçbir ilgisi yok" diye konuştu.

DÜNYAMIZ KARARDI
Baba Açıkgöz, kazanın yaşandığı günü şöyle anlattı: "O gün 14.30'da aradılar, oğlumun 17. kattan düşüp öldüğünü belirttiler. Belinde güvenlik kemeri yokmuş. Kemerin düştükten sonra çıkarıldığını da duyduk. Gözümüzle görmediğimiz için bir şey diyemiyoruz. Madem oğlum kemeri takmadı neden o şekilde çalışmasına izin verildi? Oğlum her seferinde "insana hiç değer vermiyorlar baba" derdi. Tek derdimiz yavrumuzun geride bıraktığı yetimlerin geleceğinin kurtulması. Bizim dünyamız karardı."

17. KATTAN DÜŞMÜŞTÜ
Büyükşehir Belediyesi tarafından kapısına mühür vurulmasına rağmen kaçak olarak çalışmaların devam ettiği Koç Kuleleri'nde 16 Ekim tarihinde meydana gelen kazada kulenin 17. katından düşen Rıza Açıkgöz, beton zemine çakılmıştı. 29 yaşındaki Açıkgöz 2 çocuğu var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç Kuleleri mağduru aile adalet bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN