Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kokulu çöp poşetiyle Altındağ daha temiz

Altındağ Belediyesi, daha temiz çevre için vatandaşlara temizlik bilinci kazandırmak amacıyla 8 yıl içinde 45 milyon kokulu çöp poşeti dağıttı

Kokulu çöp poşetiyle Altındağ daha temiz
Altındağ Belediyesi Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek ilçede temizlik seferberliği başlattı. 8 yıldır devam eden proje kapsamında Altındağ'daki tüm evler kapı kapı dolaşılarak 45 milyon kokulu çöp poşeti dağıtıldı. Daha temiz bir Altındağ için vatandaşlara temizlik bilinci kazandırmak amacıyla Altındağ'da seferberlik başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Asıl ihtiyacımız, vatandaşların da yaşadığı çevreden sorumlu olmasını sağlamaktır. Gerçek temizlik, kirletmemektir" diye konuştu.

"ÇALIŞMALAR SÜRECEK"
Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen kokulu çöp poşeti dağıtma projesinde 2006 yılından beri vatandaşlara 3 milyon rulo çöp poşeti dağıtıldı. Kokulu çöp poşetlerinin periyodik olarak iki-üç ayda bir 90 bin eve ulaştığına dikkat çeken Veysel Tiryaki, "Biz bu uygulamayala vatandaşlarımıza çevre bilinci aşılıyoruz. Çöp poşetleri dağıtmanın yanı sıra hem gençlik merkezlerimizde hem de kadın eğitim ve kültür merkezlerimizde temzilik konusunda verdiğimiz seminerler sayesinde vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz" dedi. Tiryaki, temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışmalara hız kesmeden devem edileceğini sözlerine ekledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kokulu çöp poşetiyle Altındağ daha temiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN