Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Kanserin aşısı olur mu?

Giriş Tarihi: 3.12.2014
Geçenlerde bizim ana gazetenin manşetiydi. "Kanser aşısı gerçek oldu" haberinin detayında İsviçre'de geliştirilen aşının kanserli hücreleri işaretleyerek, bağışıklık sisteminin bu hücreleri yok ettiğinden bahsediliyordu. Keşke gerçek olsaydı! Size çok uç bir misal vermek istiyorum.
Dünya ilaç üretimini ve patent haklarını elinde bulunduran en büyük ülke Amerika'dır. Amerika'ya ilaç veya savunma sanayi hakkında bir tercihte bulunması sorulsa, hiç tereddüt etmeden, bütün silah sanayisinden vazgeçerek ilaç sektörünü tercih edeceğinden şüpheniz olmasın!
Dünyanın başına bela olan asrın hastalıkları kanser ve şeker hastalığının ilacını bulmak o kadar da zor değil! Bulmak gibi bir dertleri yok! Aksine bulmamak için para harcıyorlar. Onlar bu hastaların ömürlerinin uzun olması için dua bile ediyorlardır emin olun.
Kanser hastasının ilaçlarındaki yüksek bedeller bu ilacının önündeki en büyük engel. İlacı buldunuz, hasta iyileşti. Kime ilaç satacaksınız? Olmaz! Şeker hastalarının komplikasyonlarını hesap ettiniz mi, kaç klinik bundan faydalanacak? Kardiyoloji, ortopedi, göz, böbrek yetmezliği sayıyı istediğiniz kadar çoğaltın. Hasta ne kadar uzun yaşarsa o kadar ilaç satılacak! Altın yumurtlayan tavuk yani!
1960'lı
yıllara kadar ilaçlar gerçekten tedavi ediyordu. Batılı emperyalistler uyanana kadar, bu yıldan sonra ilaçlar hastalığı olabildiğince stabil tutup, hastanın ömrünü uzatmaya yönelik tasarlandı! ABD'deki kanser hastalarında hayatta kalma oranı 1980'lerde yüzde 53 iken, günümüzde yüzde 66'ya çıkmıştır. Onkoloji tedavi grubu, en çok satış yapılan ve en pahalı tedavi grubudur. Uzun yaşasınlar ki çok ilaç satılabilsin! İlaç patent sahipliği yüzde 19.5 ile ABD'nin elinde, bunu yüzde 10.9 ile Çin izliyor. 2013 verilerine göre, tıbbi yan ürünler hariç dünya ilaç sektörünün büyüklüğü yılda 713,3 milyar dolar civarında.
Şimdi anladınız mı neden kanserin veya diyabetin ilacı yapılmaz dediği mi? Bunun yerine "Kelin ilacı olsa başına sürerdi" demedim. Kelin de kelliğin de ilacı var. Ama saç dökülmesini engelleyen ilaçlar daha karlı! Dünyada sadece 6 ülkede ve 8 cerrahın yaptığı "Metabolik Cerrahi" neden yaygınlaşmaz bilir misiniz. Çünkü diyabet ve tansiyon hastalarını iyileştirip ilaç tüketimini bitiriyor da ondan! Doktor Alper Çelik dünyadaki 8 cerrahtan birisi. Öldürecekler diye korkuyorum. Çünkü o altın yumurtlayan tavukları öldürüyor! Farmakolojik araştırmaları sentetik üretimden uzak tutup, tabii ürünlere dönüştürebiliriz.
Demem o ki, ilaçlardan medet ummayın. Onlar iyileştirmez, ancak hasta hasta ömrünüzü uzatır. Daha çok ilaç tüketesiniz diye!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Kanserin aşısı olur mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN