Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eymir için iki bakanlık devrede

ODTÜ yönetimi tarafından kesilen 95 ağaçla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devreye girdi

Eymir için iki bakanlık devrede
Eymir Gölü kenarında yapılan ağaç katliamının ardından ODTÜ Rektörlüğü hakkında kanuni işlem başlatan Orman Bakanlığı'nın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da soruşturma açarak savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı ekiplerin ardından Eymir Gölü çevresinde inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 1. Derece Doğal Sit statüsüne sahip olan kıyı kesiminde ağaç kesiminin gerçekleştirilmiş olduğunu tespit ederek rapor etti.

Rektör hakkında suç duyurusu
Orman Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü'nden izin alması gereken ODTÜ yönetiminin, Orman Genel Müdürlüğü'nden aldığı teknik rapor doğrultusunda Koruma ve Kullanma Koşullarına ilişkin 728 Sayılı İlke Kararı'na göre Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'ndan da izin alması gerekiyordu. Ankara 2 No'lu Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonunun gerekli incelemeleri tamamlanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Rektörlük hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eymir için iki bakanlık devrede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN