Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilkent Senfoni'de viyolonsel zamanı

Bilkent Senfoni Orkestrası'nın yarınki konserinde büyük besteciler Beethoven ve Dvorak'ın eserleri seslendirilecek. Solist, viyolonselci Julian Steckel olacak

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Bilkent Senfoni'de viyolonsel zamanı
Bilkent Senfoni Orkestrası'nın (BSO) yarın gerçekleştirilecek konserinde Uluslararası ARD Müzik Yarışması'nda birincilik kazanan viyolonsel sanatçısı Julian Steckel solist olarak yer alacak. BSO Konser Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak konserde Venezüellalı Christian Vásquez şefliğinde müziğin sihirbazları olarak bilinen Beethoven ve Dvorak'ın öncü eserleri seslendirilecek.

DVORAK'IN VİYOLONSEL KONÇERTOSU

Steckel, Dvorak'ın "Op.104, Si minör Viyolonsel Konçertosu"nu yorumlayacak. Dvorak'ın en başarılı orkestral eserlerinden olan Si minör Viyolonsel Konçertosu 1895 yılında Amerika'da yazıldı. Viyolonselin konçertolarda tek başına solist olarak kullanılması fikrine barok ve klasik dönemlerde daha az rastlandığından, Dvorak'ın bu eseri viyolonsel konçertosu fikrini temellendiren bir yapıttır.

"MODEL SENFONİ"
BSO, konserin ikinci yarısında ise Beethoven'ın "Pastoral" başlıklı "Op.68, Fa majör 6. Senfoni"sini icra edecek. Beethoven'ın bu senfonisi model kabul edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilkent Senfoni'de viyolonsel zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN