Koç Kuleleri'nde ‘mühürlü’ satışlar

Giriş Tarihi: 5.12.2014
Koç Kuleleri'nde ‘mühürlü’ satışlar

İmara aykırılık nedeniyle 15 milyon TL para cezasına çarptırılarak mühürlenen Koç Kuleleri'nde metrekaresi 5 bin TL'den satışlar başladı

Çukurambar'da imara aykırı yapılaşma nedeniyle mühürlenen ve aldığı 15 milyonluk para cezasına rağmen kaba inşaatı tamamlanan Koç Kuleleri'nde satışlar başladı. Metrekaresi 5 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satılan Koç Kuleleri'ndeki ofis ve mağazaların müşterilere teslim ediliş tarihi olan Temmuz 2015'e yapıyı yetiştirebilmek için kaçak olarak devam ettiği iddia edildi.

PARA CEZASI YAĞMIŞTI

Koç Grubu ve Akgül İnşaat ortaklığında inşa edilen Koç Kuleleri'nde denetim yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi, projeye aykırılık nedeniyle kulelere toplam 15 milyon TL para cezası keserek inşaatı durdurmuştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından vurulan mühre ve kesilen para cezalarına itiraz eden Akgül Yapı 14. İdare Mahkemesi'ne, "Yürütmenin durdurulması" talebi ile Koç Holding ise 8.İdare Mahkemesi'ne, 5 milyon TL'lik para cezasının iptaline yönelik Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne dava açtı. Büyükşehir Belediyesi ve iki firma arasında mahkeme süreci devam ederken Koç Kuleleri'ndeki inşaat çalışmaları vurulan mühre rağmen sürdü.

KABA İNŞAAT TAMAMLANDI
Kaçak olarak devam eden inşaatta 16 Ekim tarihinde yaşanan kazada 29 yaşındaki Rıza Açıkgöz 17.kattan düşerek hayatını kaybetmişti. Mühür vurulup para cezası kesilmesine ve bir işçinin ölümüne aldırış edilmeyen Koç Kuleleri'nin kaba inşaat çalışmaları tamamlanarak ince işçiliğe geçildi. Toplam inşaat alanı 100 bin metrekare olan ve metrekaresi yaklaşık 5 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satılan Koç Kuleleri'ndeki ofis ve mağazaların müşterilere teslim ediliş tarihi olan Temmuz 2015'e yapıyı yetiştirebilmek için kaçak olarak devam ettiği iddia edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koç Kuleleri'nde ‘mühürlü’ satışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN