Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özköylü özür diledi

Kayserispor maçının ardından kadın gazetecinin üzerine yürüyerek kavga eden teknik direktör Osman Özköylü, özür mesajı yayımladı

Giriş Tarihi: 10.12.2014
Özköylü özür diledi
Kayserispor-Osmanlıspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında kadın gazetecinin üzerine yürüyüp, kavga eden ve Türkiye gündemine oturan Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, yaptıklarından dolayı basın mensuplarından ve kamuoyundan özür diledi. İşte Osman Özylü'nün yaptığı açıklama: "PTT 1. Lig 12. hafta karşılaşması olan Kayserispor-Osmanlıspor FK müsabakası sonrasında yaşanan olaylar maalesef gündem oluşturmuştur. Anılan olayların içerisinde olmak daha doğrusu kurgulanan bir senaryonun içine çekilmiş olmak ve buna müsaade etmiş olmam şahsımı son derece üzmüştür.

Oyuncularımıza topu vermediler


Müsabaka sırasında ve sonrasında yaşanan olayları kısaca özetlemek gerektiğini düşünmekteyim. Şöyle ki; müsabaka sırasında oyunu hızlandırmaya çalıştığımız ve baskı kurmaya çalıştığımız dakikalarda lehimize olan taç atışlarında top toplayıcı çocukların topu oyuncularımıza vermek istemez bir tavır sergilemeleri doğal olarak şahsımın tepkisini çekmiştir. Top toplayıcı çocuğa gösterdiğim tepki sonrası yedek kulübemiz arkasında bulunan tribünlerin sürekli küfürlü tahrikleri ile muhattap oldum ve bu sözlü eylemler nihayetinde tribünlerden gelen sert bir cismin kafama atılması ile fiili harekete dönüşmüş ve yaralanmam ile son bulmuştur. Hedefi sadece galibiyet olan ekibimizin saha içerisindeki etmenlerden dolayı mağlup ayrılması ile takdir edersiniz ki şahsımda ayrıca bir moral bozukluğuna sebep olmuştur.

Tepkiyi kendime yakıştıramadım

Tüm bu yaşananlar sonucunda genel menajerimizin başımda bir kanama olmasından dolayı basın toplantısına katılmama yönündeki telkinlerine rağmen, basın toplantısına katılma kararı verdim. Fakat işi sadece şahsımı tahrik etmek olan malum şahıslar basın toplantısının ciddiyetine yakışmadığını düşündüğüm alaycı bir şekilde alenen, kahkahalarla laubali bir tutum içerisinde bulunmuştur ki ekte bu görüntüler mevcuttur. Bu tavırlara şahsım da doğal olarak tepki vermiştir ve sonuçta ortaya hoş olmayan ve asla bir parçası olmamam gereken görüntüler ortaya çıkmıştır. Amaçları sadece şahsımı tahrik edip beni bir nevi tuzağa düşürmek isteyenler şahsımın da istemeyerek yardımı ile üzülerek belirtiyorum ki amaçlarına ulaşmıştır. Nitekim, anılan şahsın ekte bulunan ve sosyal medyada yayımladığı seviyesiz mesajları da bunun nasıl çirkin bir tuzak olduğunun en güzel örneğidir. Sonuç olarak; bir takım ilişkiler ile kendisini basın toplantılarına dahil eden maksatlı şahısların tahriklerine kapıldığım ve kendime yakıştıramadığım bir tepkide bulunduğum için öncelikle Türk futbolunda farklı bir profil çizmek için yola çıkan, rekabeti ve kirliliği değil dostluğu ve güzellikleri kendisine ilke edinen Osmanlıspor FK'nın başkan ve yönetim kurulundan, Kayseri halkından, işini objektif olarak yapan basın mensuplarından ve tüm kamuoyundan özür dilerim.

Kulüpten twitterlı savunma!

Osmanlıspor Kulübü'nden yapılan resmi açıklamaya, gazeteci Mehtap Şahin'in twitter'dan yayınladığı mesajlar da eklendi. Şahin'in mesajlarındaki alaycı ifadesine tepki gösterilirken, twitter'dan yazılanların çok çirkin ifadeler olduğu belirtildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Özköylü özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN