Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev hastane için göstermelik tören

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Dev hastane için göstermelik tören

Gazi Üniversitesi'nde 2 ay önce törenle yapımına başlanan dev hastane için şu ana kadar tek bir çivi dahi çakılmadı. Arazinin altından dere geçtiği öğrenildi

Gazi Üniversitesi (GÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber'in de katıldığı törenle 2 ay önce yapımına başlanacağı duyurulan "dev" hastane için aradan geçen sürede ancak bir arpa boyu yol alındığı ortaya çıktı. Halen tek bir çivi çakılmayan, temeli dahi kazılmayan dev onkoloji hastanesinin yapılmak istendiği arazi zemininin yumuşak olduğu proje tamamlandıktan sonra öğrenildi. Şimdi hastane için yeni bir zemin etüdü bekleniyor. Üniversitenin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, 5 bin 250 metrekare alan üzerinde GÜ Tıp Fakültesi Acil Servis, Onkoloji ve Yataklı Servis binasının yapımına başlandığı duyuruldu. Projenin gerçekleştirileceği alanda yapılan törende GÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, dev hastanenin üniversiteye yapılan en büyük yatırım olduğunu belirtti.

800 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
800 gün içinde bitirilmesi planlanan GÜ Tıp Fakültesi Acil Servis, Onkoloji ve Yataklı Servis binası için düzenlenen başlama töreninin ardından 2 ay gibi bir süre geçmesine rağmen hastane için tek bir çivi dahi çakılmaması dikkat çekti. Temeli de henüz ortada olmayan dev hastanenin yapılacağı alanın yumuşak zeminli olduğu, projeye başlandıktan sonra öğrenildi. Yüklenici firmanın eski etüdü iptal ederek yeni bir zemin etüdü hazırladığı ortaya çıktı. İnşaat bölgesindeki otopark yerinin boşaltılması çalışmaları da devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev hastane için göstermelik tören
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN