Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

"Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur" etkinliğine engellilerle aileleri katıldı. Batıkent'teki etkinlik büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok
Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle Kent Konseyi ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) işbirliği ile Batıkent Meydan AVM'de düzenlenen "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur" etkinliğine katılım yoğun oldu. Engelli bireylerle onların ailelerinin yer aldığı etkinlikte konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Engelli bireylerle el ele verip onları sosyalleştirmek, hayatlarını iyileştirmek hepimizin görevi" diye konuştu.

MÜZİKLE BAŞLADI

Etkinliğe Yaşar'ın yanı sıra Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Adnan Keskin, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Etkinlik, Yenimahalle Meslek Edindirme Kursları (YENİ- MEK) öğretmenlerinin müzik dinletisiyle başladı.

ŞİİR OKUNDU, DANS EDİLDİ, SERGİ AÇILDI
Anatolia Latin Dans Grubu, Arjantin tango ve Latin dans gösterileriyle büyülerken ZİÇEV Kayseri Semazen Grubu ve ZİÇEV Antalya Ritim Grubu da performanslarıyla büyük beğeni topladı. Gösterilerin ardından Fethi Yaşar, ortopedik engelli yazar ve şair Burcu Dere'nin kitap standını ziyaret ederek kitabından bir şiir okudu. Yaşar, Özgürleşen Eller ve Beyaz Karanfiller tarafından açılan el sanatları sergisi ile cam kemik hastası olan ve bugüne dek pek çok ödül alan Elif Gamze Bozo'nun fotoğraf sergisini de gezerek tebriklerini iletti. Engellilerin açtığı her iki sergi de büyük ilgi gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN