Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İŞKUR'dan engelliye büyük istihdam imkanı

Yenimahalle Belediyesi'nin İŞKUR'la yaptığı "İstihdamda Engel Tanımıyoruz" kampanyası sayesinde iş arayan engelli vatandaşlar işverenlerle buluştu

Giriş Tarihi: 15.12.2014
İŞKUR'dan engelliye büyük istihdam imkanı
İŞKUR'un engellilerin istihdamına yönelik Yenimahalle Belediyesi'nin katkılarıyla hazırladığı çalışma kapsamında, Başkent'te iş arayan yaklaşık 200 engelli vatandaş işverenlerle buluştu. Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda düzenlenen programa İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip Altuğ, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile Gören Kalpler Eğitim Derneği Başkanı Erol Sayyıdan da katıldı. Çeşitli sektörlerden 19 işveren, aradığı vasıfları taşıyanları işe aldı. Programda, işveren- engelli iş görüşmeleri öncesinde, İş ve meslek danışmanı Ayten Bana tarafından "İş arama Becerileri" konulu bir seminer düzenlendi. Seminerde engelli bireylerin iş konusunda nerelere nasıl başvuru yapacaklarından, hazırlamaları gereken CV örneğine, iş görüşmelerindeki kılık kıyafet seçiminden, duruş, oturuş ve konuşma adabına kadar birçok konuda ipuçları verildi.

"BİR ENGELLİNİN YÜZÜ GÜLSÜN"
İŞKUR'un çalışmalarını anlatan İl Müdürü Talip Altuğ, "Bir engellimizin yüzünün gülmesi milyarlara değer. Yenimahalle Belediyesi ile bu konuda çok sayıda ortak çalışmaya imza attık. Bize her zaman destek olan Başkan Fethi Yaşar'a ve tüm ekibine bu konuya göstermiş oldukları hassasiyet için çok teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR'dan engelliye büyük istihdam imkanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN