Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Petersburg'a görkemli açılış

Altındağ Belediyesi'nin restore ettiği tarihi Hamamarkası'ndaki bir meydana "Petersburg" ismi verildi. Meydanın açılışına 'nın Rusya Büyükelçisi Karlov da katıldı

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Petersburg'a görkemli açılış
Alttındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile birlikte değişen tarihi Hamamarkası bölgesinde bir meydanı da restore eden ve çevre düzenlemesini yapan Altındağ Belediyesi, düzenlediği törenle meydanın açılışını gerçekleştirdi. "St.Petersburg" adı verilen meydan, Rus ve Türk katılımcıların katılımıyla açıldı. Açılış törenine TBMM Rusya Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti Milletvekili Salih Kapusuz, Rusya Büyükelçisi AndreyKarlov, çok sayıda Altındağlı ve Rus davetli katıldı.

KALBİ ALTINDAĞ'DA ATACAK

Törende konuşan Rusya Federasyonu Büyükelçisi Karlov, "Bundan böyle St. Petersburg'un kalbinden bir parça Ankara'nın kalbi Altındağ'da atacak" sözleriyle iki ülke arasında gelişen ilişkilere vurgu yaptı. Karlov, "Rusya'nın sanat ve kültürüyle ünlü ikinci büyük kentinin, Ankara'nın sanat ve kültürüyle ünlü ilçesi Altındağ'da ölümsüzleşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. TBMM Rusya Dostluk Grubu Başkanı Kapusuz ise Türkiye ve Rusya arasındaki siyasi ve ticari ilişkilerin giderek arttığına vurgu yaptı. Kapusuz kültürel ve sanatsal ilişkilerin de ilerlemesinin önemli olduğunu söyledi ve buna verdiği destekten dolayı Altındağ Belediyesi'ne teşekkür etti. Açılış programı, iki ülkenin kültürlerini yansıtan müzik ve dans gösterileriyle devam etti.

RUS KEMANCI AÇILIŞ İÇİN ANKARA'YA GELDİ
Altındağ Belediyesi Seğmen Topluluğu Ankara 'ya özgü halk danslarını sergilerken, Rusya Büyükelçiliği Okulu'nun minik öğrencileri, söyledikleri Türkçe şarkılar ve sergiledikleri Türk halk danslarıyla büyük beğeni topladı. St. Petersburg Senfoni Orkestrası başkemancısı Tatyana Hazanova ise keman dinletisiyle tüm misafirleri kendine hayran bıraktı. Açılış için St. Petersburg'dan gelen 87 yaşındaki ünlü sanatçı, kemanıyla kulakların pasını sildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Petersburg'a görkemli açılış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN