Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Tiyatroları'ndan anlamlı bir proje daha

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Devlet Tiyatroları'ndan anlamlı bir proje daha

Sanatsal faaliyetlerden engellilerin de etkin bir şekilde yer alabilmelerini destekleyen Devlet Tiyatroları, 'Nihayet Bitti' isimli oyunu seyirciyle buluşturdu

Sahne düzenlemeleri, ücretsiz gösterimler ve özel dekor tasarımlarıyla engellilerin sanatsal faaliyetler içerisinde daha çok yer almalarını sağlayan Devlet Tiyatroları'nın sahneye taşıdığı 'Nihayet Bitti' isimli oyun, insanın hayatında yaşadığı çelişki ve sıkıntıları 'intihar' çerçevesinde ele alıyor.

ÇİDAMLI SAHNEYE AKTARDI
Sanata gönül vermiş, yürüme engelli genç bir sanatçının rol aldığı ve perdesini Devlet Tiyatroları'nda ilk kez açan oyun, aynı zamanda seyircisine farklılıkların engel olmadığını da gösteriyor. Eserlerinde toplumsal eleştirilere ağırlık veren Avusturyalı oyun ve senaryo yazarı Peter Turruni'nin, Viyana'da 1997 yılında sahnelediği 'Nihayet Bitti' Devlet Tiyatrolarında yönetmen Murat Çidamlı tarafından sahneye taşınıyor.

YILDIZ GAZETECİNİN HİKAYESİ

Yaşamı boyunca her istediğini elde eden, mutlu, başarılı ve yıldız bir gazetecinin kendisini ölümün kıyısına nasıl sürüklediğini etkili bir anlatımla sahneleyen oyun, yönetmeninin de anlatımıyla, şartlar ne olursa olsun tercihleri yaşamdan ve sanattan yana yapma konusunda izleyenlerine bir umut ışığı olmayı hedefliyor. Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı olan ve dün seyirciyle buluşan 'Nihayet Bitti' isimli oyun silah ve intihar ögeleri içerdiğinden yaş sınırı 18 yaş üstü olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Tiyatroları'ndan anlamlı bir proje daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN