Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı Şebekeler Fuarı için lansmanlı tanıtım

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı, Başkent'te gerçekleştirilen özel lansmanla tanıtıldı

Akıllı Şebekeler Fuarı için lansmanlı tanıtım
Üçüncü Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı tanıtım lansmanı Limak Ambassador Otel'de gerçekleştirildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katılımıyla düzenlenen etkinliğe iletişim sektörünün önde gelen isimleri katıldı. Bakan Yıldız, "Bu fuar Türkiye'nin modern yüzünün en önemli göstergelerinden birisidir" dedi.

"EN ÖNEMLİ BAŞLIĞIMIZ"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Limak Otel'de düzenlenen 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı tanıtım lansmanında yaptığı konuşmada, "Bu Türkiye'nin modern yüzünün en önemli göstergelerinden birisidir. Bunun düzenleniyor olması Enerji Bakanlığımızın enerji tasarrufu ile ilgili yaptığı çalışmaların en önemli başlığını teşkil edecek" diye konuştu.

"İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRACAK"
Böyle bir organizasyona her zaman destek olacaklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Bakan Yıldız, "Bugün 35 milyon enerji elektrik dağıtmalarıyla, 70 milyon adetlik GSM operatörleriyle beraber verilerin iletilmesine dönük arkadaşlarımız gerekli bilgileri verdi. Ortak veri tabanlarının kullanılıyor olması her birimizin işini kolaylaştıracak. O açıdan, bizler enerjinin hem eşit kullanımının Türkiye'de çalışmalarını yaparken dünyadaki kötü örneklerinin Türkiye'de uygulanmamasıyla ilgili çalışmaları yapıyoruz" dedi.

TASARRUF EDİLECEK ALANLAR MEVCUT
Yıldız , "Türkiye'de israfı önleyen bir yapıdan bahsetmemiz lazım. Bütün bunlarla alakalı, sistem analizleri, bütün yeni buluşların olabildiğince uygulanması için Türkiye'de önünü açmamız lazım. Enerji verimliliği ve tasarrufu ile alakalı, 15 milyar TL'lik güncellenmiş rakamla hayatımızın her noktasında tasarruf edilecek alanlar var. Bunlar 2023 hedeflerimiz içinde bulunuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı Şebekeler Fuarı için lansmanlı tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN