İşitme engelli Naşrap kursla hayata tutundu

Giriş Tarihi: 20.12.2014
İşitme engelli Naşrap kursla hayata tutundu

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nda 4 yıldır eğitim gören Nurten Naşrap, yaptığı birbirinden başarılı işlerle aile bütçesine de katkıda bulunuyor

Hobi olarak başladığı Yenimahalle Belediyesi Meslek edindirme Kursları'nda (YEMİMEK) yaklaşık 4 yıldır eğitim gören sağır ve dilsiz Nurten Naşrap ( 62) yaptığı birbirinden değerli el işleriyle göz dolduruyor. Ceyiz ürünlerinden ev tekstiline ahşap boyamadan seramik ürünlerine kadar büyük beceri isteyen birçok alanda el emeği göz nuru işler çıkartan Naşrap, herkesin takdirini topluyor. Öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla işaret diliyle ya da yazarak anlaşan Naşrap, evden aldığı siparişlerle aile bütçesine katkıda bulunuyor.

AZİMLİ KURSİYER

Batıkent'te yaşayan Nurten Naşrap, emekli olduktan sonra belediyelerin düzenlediği meslek edindirme kurslarına başladı. 4 Yıldır Yenimahalle Batıkent Semt Birimi'ndeki kurslara devam eden Naşrap, burada birçok alanda kurs alarak kendini geliştirdi. Son olarak Yenimek'te meşrufat kursuna giden azimli kursiyer, burada büyük bir beceri isteyen işte yaptığı birbirinden zorlu çalışmalarla hocalarının takdirini topladı. Bölgede ünü kısa sürede yayılan Naşrap, evden sipariş alıp küçük de olsa para kazanmaya bile başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşitme engelli Naşrap kursla hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN