AK Parti'de kongre coşkusu

AK Parti İl Teşkilatı 5. Olağan Kongresi, Başbakan Davutoğlu'nun katılımıyla Arena Salonu'nda gerçekleşti

Giriş Tarihi: 22.12.2014
AK Parti'de kongre coşkusu
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti İl Teşkilatı 5. Olağan Kongresi, büyük bir coşku ile Arena Spor Solunu'nda yapıldı. Nedim Yamalı'nın tek aday olarak girdiği kongrede salonun içi AK Parti ve Türk bayraklarıyla donatıldı. Salonu dolduran partililer tarafından asılan Osmanlıca "AK Parti İl Kongresi'ne hoşgeldiniz Başbakan Ahmet Davutoğlu" pankartı dikkat çekti. Kongrede Başbakan Davutoğlu'nun isteği yerine getirilerek plaket dağıtımı yapılmadı. Bunun yerine kongre anısına 6 bin fidan dikilecek. Kongre başlamadan önce salona gelen Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu partililere karanfil dağıttı. Türk, Filistin ve AK Parti bayraklarıyla karşılanan Davutoğlu, partilileri selamladı. "Ankara'da davamıza hizmet etmiş olan herkese selam olsun" diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Davutoğlu, "Bu kongre Kudüs, Saraybosna, Semerkand kongresidir. Özgüveni, milli birlik ve beraberliği, demokrasiyi, devlet geleneğimizi, kültürümüzü ve medeniyetimizi uluslararası alanda dünyanın en güçlü, en saygın ülkesini inşa etmeye kararlıyız" dedi.

"Sorumluluğumuzun farkındayız"
AK Parti Ankara 5. Olağan Kongresi'nde Davutoğlu'nun yanı sıra birçok bakan ve milletvekili de hazır bulundu. Kongrenin divan başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin yaptı. 200 yabancı temsilcinin takip ettiği kongreye partililerin ilgisi de büyük oldu. Kongrede Ankaralılara seslenen İl Başkanı Nedim Yamalı, "Tarihi bir ana hep birlikte tanık oluyoruz. Birlik içinde yeni bir Türkiye inşa etmek için bir arada bulunuyoruz. AK Parti son seçimlerdeki başarısıyla Türkiye'yi yönetebilecek tek siyasi parti olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Sorumluluğumuzun farkındayız. Daha çok çalışıyoruz" diye konuştu.

Gökçek: Hesap verme zamanı
Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Arka arkaya seçimler geçirdik. Bu seçimlerden büyük bir başarı ile çıktık. Ankara'daki belediye sayımızı 21'e çıkardık. Belediyecilik faaliyetlerimiz Ankara'da mükemmel gidiyor. Büyükşehir Belediyesi bir günde 500 ayrı noktada çalışmalarına devam ediyor. Paralel Yapı diye bir sorunumuz var. Hep inandık hep güvendik ama aldatıldık. Aldatılmamızın nedeni bizim müslümanca düşüncemizdi. Ama şimdi hesap verme zamanı. Yaptıklarının hesabını veriyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de kongre coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN