Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teleferik hattında halatlar çekildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının 2. etap çalışması kapsamında kılavuz halatların çekimi gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Teleferik hattında halatlar çekildi
Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle-Şentepe teleferik hattının 2. etap yapım çalışmaları kapsamında kılavuz halatları helikopter yardımıyla çekti. EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, Türkiye'de ilk kez toplu taşıma amaçlı olarak kullanılan hattın yüzde 75 oranında tamamlandığını bildirdi.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Tek istasyonlu 2. etabın yapım çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Tahiroğlu, "Bin 400 metre uzunluğundaki teleferik hattının devamı niteliğindeki bin 800 metre uzunluğundaki 2. etap teleferik hattının da hizmete girmesiyle birlikte toplamda 3 bin 200 metre uzunluğundaki bir alanda Başkentliler yolculuk yapacak" dedi. Tahiroğlu projenin önemli bir aşamasını daha hayata geçirdiklerini anlatarak, 1. etap teleferik hattının devamı olan 2. etap teleferik hattında kılavuz halatların çekiminin gerçekleştirildiğini söyledi.

ÖZEL BİR PİLOT GÖREV ALDI
Tek istasyondan oluşan 2. etap teleferik sisteminde 10 direk arasındaki kılavuz halatları çekmek için yurt dışından özel eğitimli pilot geldiğini anlatarak, "Bu iş için eğitim almış pilotun kullandığı helikopter yardımıyla halatlar 2 saatte çekildi. Yerde de teknik bir ekip hassas bir çalışma yürüttü. Bu işlemin ardından ise kılavuz halatların üzerine çelik halatlar takılacak ve üçüncü aşama olarak kabinler halatlara monte edilecek. Daha sonra ise test sürüşlerimiz başlayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferik hattında halatlar çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN