Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Paralel IŞİD içimizde!

Giriş Tarihi: 24.12.2014
Bugün yaptığımız bir hareketin, yarın nasıl neticeler doğurabileceğini kestirebilseydik, niyetimiz de doğru olabilseydi, her şey daha güzel olabilirdi! "Tek derdimiz Allah rızası" diyenlerin yaptıklarına bakın! Millet olarak babamızdan, anamızdan şüphe edecek noktalara getirdi bizi.
Hizmet ve gönül hareketi Gülen cemaatinin beyin takımının yaptıklarına da bakın.
Kin ve nefreti durmadan devam ettiriyorlar.
Aynı kıbleye yönelen, kardeşlikleri kutsal metinlerle sabit olan insanları, nasıl da ayrıştırıp düşman haline getirdiğine de ibretle bakın. Kime savaş açtıklarının farkındalar belli ki; Yoksa bu kadar ısrar ve inat başka neyle izah edilebilir?
"Müminlerden iki grup birbiriyle savaşırlarsa, aralarını düzeltiniz… Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse iki kardeşinizin arasını düzeltin ve Allah'tan sakının. Umulur ki merhamet olunursunuz." Hücurat Suresi'nin 9
ve 10. ayetlerinde yazan bu gerçekleri hiç okumuyor musunuz? Her iki taraf da bu ayetin muhatabı elbette, diyelim ki birisi siyasi davranıyor, siz ulvi davanın müdavim ve havarileri değil miydiniz? Bunu öncelemek size düşmez mi?
IŞİD'le
mücadelede, ölenin de öldürenin de "Allahu Ekber" nidalarını her gün ibretle izlemekte değil miyiz? Yarın karşı karşıya geldiğimizde aynı naraları bizler de atmayacak mıyız? Neden IŞİD'i dışarıda arıyoruz? Bizler de potansiyel IŞİD elemanları gibi değil miyiz?
Çok önemsediğiniz liderinizi Rahibe Teresa kadar muhafaza edemediniz! Haşhaşi diye andırdınız, örgüt diye, ajan diye andırdınız, bütün millet yalan mı söylüyor, "İnsanlar neden bizim için böyle söylüyorlar…" diye hiç düşünmez misiniz?
Kastınızı çok ama çok fazla aştınız!
Savaşınız milletle olmaya başladı. Aile fertleri arasında bile ayrışmaya neden olduğunuzu göremiyor musunuz? Hani siz karıncayı bile incitemezdiniz, hani siz haksızlığa ve zulme uğrasanız bile yüce davadan başka bir şey düşünmezdiniz? Şimdi neden bir iktidarı yıkmaya harcıyorsunuz bütün enerjinizi? Hükümet dediğiniz bu olgu halkın yüzde elli oyu ile gerçekleşti! Bu aynı zamanda bu kadar insana karşı da cephe açmak anlamına gelmiyor mu? Üstad'ın her 15 günde bir mutlaka okuyun dediği "İhlas Risalesi" sadece cemaat üyeleri için mi yazıldı sizce? Üstad'ın sadece adınızı zikretmediği Mektubat'ın 29. Mektup 6. risalesini bir kez daha okusanız!
Bir düşünün, toplumun yüzde ellisinin yanında, Risale-i Nur camiasının yüzde yüzü size karşı. Bu kadar ayrık olmaktan haz mı alıyorsunuz, nedeni nedir sizce?
Siz bu işin sonunu kestiremiyorsunuz belki de, tarihe not olsun, yarın IŞİD gibi karşı karşıya gelindiğinde bu sözler aklınıza gelse de işinize gelmeyecektir bilesiniz!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Paralel IŞİD içimizde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN