Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THK'yı yeniden ayağa kaldırmayı amaçlıyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
THK'yı yeniden ayağa kaldırmayı amaçlıyor

Usulsüzlük iddialarının ardından genel başkansız kalan THK'da Olağanüstü Kongre 28 Aralık'ta. Adaylardan Atılgan, kurumda Paralel Yapı'yı mercek altına alacağını söylüyor

Türk Hava Kurumu'nda 28 Aralık'ta gerçekleştirilecek olağanüstü kongrede genel başkanlığa aday olan üç isimden biri de MHP Osmaniye Eski Milletvekili ve emekli Hava Pilot Tuğgeneral Kürşat Atılgan. Genel başkanlık teklifinin TSK'dan geldiğini belirten Atılgan, "Bu yaşanan olaylar milletin nezdinde THK'nın imajını sarstı. Bazı şeyler var ki millet ona sahip çıkar. Bunlardan birincisi camilerimiz. Halkımız camilere sahip çıktığı gibi THK'na da sahip çıkacak ve onu ayağa kaldıracaktır" dedi.

İMAJ DÜZELTİLMELİ
Son yaşanan olayların ardından THK'nın imajının sarsıldığını ifade eden Atılgan, "Bu imajın düzeltilmesi gerekiyor. İmaj düzeltme işi dürüstçe, açık yüreklilikle kuruma verilen direktifler doğrultusunda faaliyetlerini devam ettirmektir. Her kurumda, her yerde olduğu gibi burada da bazı hataların olabileceğini izah edeceğiz. Bunu millete açıklayarak milletin kafasındaki soru işaretlerini gidererek güveni tekrar kazandıracağız" diye konuştu.

SAHİP ÇIKACAKTIR
Seçimle birlikte kurum içindeki üzüntü durumunu sevince çevirmeleri gerektiğini ifade eden emekli Tuğgeneral Kürşat Atılgan, "90 yıldır bu kurumu bu noktaya getiren ve kuruma sahip çıkan THK'nın gerçek sahibi milletimiz yine sahip olmaya devam edecektir. Bazı şeyler vardır ki millet ona sahip çıkar. Bunlardan birincisi camilerimizdir. Devlet ödenek ayırsa da ayırmasa da ne yaparsa yapsın milletimiz o camileri yaşatır. İmamının maaşını verir. Neticede o manevi ihtiyaçlarının bir aracı olduğu için yardım eder. THK da bunlardan biridir. Halkımız camilere sahip çıktığı gibi THK'ya da sahip çıkacaktır. Çünkü millet bu kurumun iyi işler yaptığını biliyor. Bu kurum milletin desteği ile varlığını sürdürmektedir. Yine milletin desteği ile yeniden ayağa kalkacaktır" diye konuştu.

BAŞKANLIK TEKLİFİ TSK'DAN
THK'ya daha önce genel başkan olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını belirten Kürşat Atılgan, "Daha önce THK'da aktif bir görevde bulunmadım ancak havacı olduğum için yakından takip ediyorum. Bütün havacılar THK'nın yaptığı güzel şeylerle övünür. Böyle kötü şeyler olduğunda da üzülürler. Bu üzüntü durumunu sevince çevirecek değişim yapılmalıdır. Hayatımı başka bir şekilde dizayn ettiğim için THK Başkanı olayım gibi bir düşüncem yoktu. Ama TSK'dan ve mevcut kuvvet komutanımızın bu görevi tevdi edip bu vatani göreve başla dediğinde havacılık faaliyeti olduğu için heyecanlandım. Çünkü havacılık bırakılacak bir meslek değil. Böyle önemli bir kurumunun başkanlığının sizin tarafınızdan yapılabileceği noktasındaki bizden büyük olan komutanların düşüncesi tabi ki beni onurlandırdı" dedi.

PARALEL YAPI MERCEK ALTINA ALINACAK
28 Kasım'da THK yapılan operasyonun paralel yapıya karşı bir operasyon olduğuna dair bazı söylentiler olduğunu belirten Kürşat Atılgan, "THK içinde paralel yapının uzantıları nedir. İşin gerçeği o konuda bir bilgim yok. Ama inşallah genel başkan olunca orada da böyle bir uzantı var mı yok mu devletin istihbarat örgütleri vasıtası ile onları tespit etmek, onları yönetenlerin görevi haline gelecektir. Bu konularla ilgili bazı dedikodular var ancak dedikodudan öteye geçmedi. Dedikodu ile iş yapmak yerine devletin istihbarat örgütünün resmen bize vereceği bilgilere iltifat etmemiz gerekir. Genel merkezdeki personeli yakından tanımıyorum. Ama oraya sızmışlar mı? Ele geçirdikleri bir yer var mı? Önümüzdeki dönemlerde mercek altına alınacak. Bu konuda taviz vermeyeceğiz" diye konuştu.

GENÇLER MUTLAKA BİLGİLENDİRİLMELİ
Fitre, zekat ve deri gibi yardımların devam etmesi gerektiğini vurgulayan Kürşat Atılgan, "THK icra ettiği faaliyetler açısından çok önemli işleri yerine getiriyor. Bunların en önemlisi kurduğu ücretsiz yaz kampları ile Türk gençliğine havacılık konusunda bilgi sahibi yapması geliyor. Buralara genelde öğrenciler şubeler vasıtası ile katılmaktadır. THK'nın önemli olan kaynaklarından biri olan fitre, zekât, yardım ve deri faaliyetlerinden mutlaka devam etmesi gerekir. Çünkü damarlarda biraz kan kalmıştır. O kan da heba edilirse hastanın ayağa kalkması mümkün olmayacaktır. Borç ve krediler nedeniyle sıkıntılı bir dönem yaşanıyor. Bunun yapılandırılması gerekiyor. Buralardan gelen paralarla Türk gençliğine havacılığı sevdirmeye devam edeceğiz" diyerek düşüncelerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THK'yı yeniden ayağa kaldırmayı amaçlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN