Kardeşler başarılı

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Kardeşler başarılı

Halkbank Erkek Voleybol takımının liberosu Nuri ile Bayan Takımı'nın liberosu Bahanur Şahin kardeşler başarıdan başarıya koşuyor

Başkent Voleybol Salonu'nu Türkiye ve Avrupa'dan bir çok voleybolsever bilir. Altlı üstlü iki salon yarışmalar için açıktır. Başkent Voleybol Salonu'nda Birinci Lig, Beştepe Voleybol Salonu'nda genellikle İkinci Lig'e ait müsabakalar eş zamanlı oynanır. İçinde bulunduğumuz sezon, özellikle de Halkbank açısından, enteresan bir durum sözkonusu. Erkekler Bİrinci Voleybol Ligi lideri Halkbank'la, Bayanlar İkinci Lig B Grubu lideri Halkbank Bayan Takımı Ankara'daki maçlarını aynı gün aynı saatte oynuyor. Erkek takımının liberosu Nuri Şahin rakip takım ataklarını karşı defans yapıp top karşılarken, bayan takımında aynı görevi kızkardeşi Bahanur Şahin üstleniyor. Şahin kardeşler, bu enteresan durumun kahramanları. Erkek takım kaptanı Nuri Şahin, bu duruma Türkiye'de rastlamadığını, Avrupa'da da eşine az rastlanacağını iddia ediyor. Nuri Şahin, "İlginç olan, ikimizin aynı saatlerde altlı üstlü salonlarda aynı zamanda oynuyor olmamız. Birbirimizi seyredemiyoruz, ama biliyor ve kalben destekliyoruz" diyor.

AĞABEYİM TEŞVİK ETTİ
Ağabey Nuri Şahin'i herkes tanıyor. Kardeş Bahanur başarı dolu bir geleceğe doğru emin adımlarla yürüyor. Bahanur, voleybola 11 yaşında, ağabeyinin yönlendirmesiyle Antalya'da başlamış. 2 yıl sonra İstanbul Yeşilyurt Kulübü'ne geçmiş ve kariyeri başlamış. Bugüne kadar birçok takımın formasını giymiş. Yaşadığı en gururlu anı, Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Vakıfbank'ın kadrosunda yer almak olarak anlatıyor. Bu yıl ile ilgili Bahanur, "Ağabeyimle aynı takım için ter döküyor olmak benim için büyük gurur. Halkbank gibi büyük bir camianın çatısı altında olmak herkesin hayali, ve bu forma bize nasip odlu. Başkanımızın, yöneticilerimizin ve antrenörlerimizin desteğiyle bu yılı en iyi şekilde geçirmek en büyük hedefimiz" diyor . Ağabeyi ile aynı pozisyonda oynamasını şöyle değerlendiriyor: "Ağabeyim Nuri Şahin çok iyi bir libero. Herkes benden de aynı performansı bekliyor. Bu da üzerimde bir baskı oluşturuyor. Ben de Nuri Şahin'in gölgesinde kalmamaya çalışıyorum, bundan da takımım karlı çıkıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşler başarılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN