Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ostim Yüksek Okulu için harekete geçildi

Üniversiteler ile sanayicilerin bir araya geldiği ASİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısında, OSTİM Teknik Üniversitesi müjdesi verildi

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Ostim Yüksek Okulu için harekete geçildi
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) toplantısında üniversite-sanayi işbirliğinde yaşanan sorunlar masaya yatırıldı. Toplantıda, OSTİM Teknik Üniversitesi'nin kurulacağı müjdesi verilirken Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) 365 bin metrekarelik arazisinin üniversitelere tahsis edileceği duyuruldu.

GÜVENÇ GÖREVLENDİRİLDİ

ASİAD 2014 yılı üçüncü dönem son YİK toplantısı, dernek merkezindeki Veli Sarıtoprak Salonu'nda yapıldı. Üniversitelerden temsilciler ile sanayici ve işadamlarının katıldığı toplantıda konuşan ASİAD YİK ve Türk Sanayici İşadamları Vakfı (TUSİ- AV) Başkanı Veli Sarıtoprak, OSTİM Teknik Üniversitesi konusunda eski Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç'in kurucu rektör olarak görevlendirildiğini bildirdi.

"KAPILARIMIZ ÖĞRENCİLERE AÇIK"
ASİAD Başkanı Barış Aydın Ankara'da 22 üniversite, 265 bin üniversite öğrencisi bulunduğuna dikkati çekti. Aydın "Bu sorumluluk hepimizin. Rekabet artık çok acımasız. Hepimiz bu okulların sıralarından geçtik. Gençlere okul dönemlerinde ve iş hayatlarında nasıl rehberlik edebiliriz, bunu konuşmamız gerekiyor" kapılarını üniversite öğrencilerine sonuna kadar açtık. Her türlü çalışmalarında salonlarımızı kullanabilirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ostim Yüksek Okulu için harekete geçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN