Türkiye'nin en iyi haber sitesi

The Cavern Beatles fırtınası esecek

Beatles'ın Liverpool'da ilk kez sahneye çıktığı Cavern imzası ile sunulan 'The Cavern Beatles' yarın Ankaralılarla buluşacak

Giriş Tarihi: 26.12.2014
The Cavern Beatles fırtınası esecek
Cavern Club 1957'de Liverpool'da açılmış bir caz kulübü… 60'larda en ünlü rock mekanlarından birine dönüşmüş ve efsanevi The Beatles grubunun 9 Şubat 1961'de ilk konserini verdiği mekan. Beatles'ın tam 292 konser verdiği Cavern, belki de grubun şöhretiyle özdeşleşmiş tek mekan… Mekanın lisansıyla Beatles'ı yaşatan grup The Cavern Beatles, yarın Ankara'da Next Level AVM'de gerçekleşecek yılbaşı partisinde sahneye çıkıyor. Grup ölümsüz Beatles şarkılarını adeta bir sihirle canlı performanslarına taşırken, sahnedeki hareketleriyle de Beatles'ı yeniden canlandırıyor. Gruptaki her müzisyenin bir Beatles üyesine hayat verdiği gösterilerde, George Harrison'ın rolünü alan Rick Allan ile söyleşimizde Beatles'ın müzik mirasını, ekibe en çok heyecan veren Beatles şarkılarını ve canlı performanslarını konuştuk.

Size 'sahnede efsanevi Beatles'ın mirasını kutlayan müzisyenler' olduğunuzu söyleyebilir miyiz?
Sanırım böyle bir tanımlamayı siz söylemiş oluyorsunuz ve söyleyebilirsiniz de çünkü kulağa da oldukça hoş geliyor. Biz yola çıkarken hiç böyle düşünmemiştik ama sanırım öyle de bakabiliriz…

The Beatles ilk konserlerini Liverpool'un meşhur kulübü Cavern'de 1961 yılında gerçekleştirmişti, peki ünlü Cavern Club size neler ifade ediyor?
The Cavern belki de The Beatles ile ilişkilendirilebilecek en önemli mekanlardan biri. Beatles'ın tam 292 kez sahneye çıktığı mekan… Başka hiçbir yerde o kadar konser vermiş değiller. Dolayısıyla herhangi bir Beatles hayranı için ki bizler de Beatles hayranlarıyız, Cavern'in çok özel bir yeri var. Abbey Road ya da sahneye çıktıkları herhangi bir yer de bizim için her zaman çok heyecan verici oluyor.

ŞARKILAR VAKTİNDE HARİKA YAZILMIŞ
Beatles hayranları grubun müzik mirasını partilerle ve özel konserlerle kutlamayı sürdürüyor. Beatles'ı yeniden sunmaktaki amacınız ne?
Hepimiz yaptığımız işe fazlasıyla bayılıyoruz. Biz de canlı performanslarla Beatles hayranlarını heyecanlandırabilecek iş çıkarmayı amaçlıyoruz.

Sahnede ünlü Beatles şarkılarını söylerken size ve dinleyicilere en çok hangi şarkı gerçekten Beatles sahnedeymiş hissini veriyor?

Bizim için cevabı en zor sorulardan biri diyebilirim. Çünkü her şarkının meydana getirdiği bambaşka bir hava oluyor. Kendi adıma, 'She Loves You' sahnede Beatles ruhunun özünü en iyi veren şarkı sayılabilir…

Peki şarkıları yeniden düzenlediğiniz oluyor mu? Ya da kimi zaman doğaçlama da yapıyor musunuz?
Hayır, çünkü çok da bir manası olmazdı… Dinleyicilerin de Beatles'ı gerçekten temsil edebilecek bir sahne ruhu ve performans görmek istediklerine inanıyorum. Zaten bu şarkılara daha iyi bir hava vermenin de hiçbir bir yolu yok, şarkılar vaktinde harika yazılmış ve düzenlenmiş şarkılar…

O İHTİŞAMI HİÇ KİMSE VEREMEZ
Hepiniz Beatles hayranısınız. Hangi grupların Beatles gibi gücü olabilir?
Bana kalırsa müzik endüstrisi artık 60'larda olduğundan çok farklı bir işleyişe sahip. Başka bir grubun ya da sanatçının global düzeyde Beatles'ın o ihtişamını verebileceğine inanmıyorum. Beatles hem müzik hem moda üzerinde etkisi olmuş.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
The Cavern Beatles fırtınası esecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN