Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman BEKAR: Sporun genel müdürlüğü…

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Futbol ile başlayan federasyonların özerkleşme süreci daha sonra basketbol ve diğer federasyonların özerkleşmeleri ile devam etti.
Daha önce direkt olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan federasyonlar özerkliklerini kazandıktan sonra genel müdürlüğün sporumuz üzerinde etkinliği azalmış gibi bir görüntü çizdi.
Kendi kararlarını kendileri alan federasyonlar ile ortak ve uyumlu çalışmalar yapmak daha önem kazandı.
Bu verimli çalışmaları kimi genel müdür başarılı şekilde yürüttü kimisi ise rutin prosedürlerin dışına çıkmadı. Hatta katı tutumları ile federasyonların işlerini zorlaştıran dahi olmuştur.
Bugün ise Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın öncülüğünde teşkilatın federasyonlarla oldukça olumlu ortak çalışmalar yürüttüğünü görüyoruz.
Sporumuzun özellikle gençlere ve çocuklara ulaşmasında bu ortak çalışmaların payı yadsınamaz.
Eskiden kişisel ya da kurumsal çekişmeler nedeniyle bir türlü ortak müştereklerde buluşamayan bu kurumların şimdi uyum içinde çalıştıklarını görmek gerçekten ülkemiz adına oldukça sevindirici. Bunda tabi hem federasyonlar hem de Spor Genel Müdürü ve teşkilatının önemli payı var. Sporu seven ve ülke sporunun bir yerlere gelmesi için hem kafa yoran hem de bunun için mesai yapan insanların iş başında olduklar��nı görmek gelecek için oldukça umutlandırıyor bizi.
Bu uyumda beni en çok ilgilendiren ve memnun eden ise elbette Spor Genel Müdürlüğü. Devlet kurumu olması nedeniyle kafalarda oluşan hantal imajının tersine amatör sporların içinden gelmiş bir genel müdürle çağa uygun çalışmalar yapması sanırım benim gibi sporun içindeki herkesi memnun ediyordur.
Aslında ülke sporunun gelişmesinden birinci derecede sorumlu olan teşkilatın bu çalışmalarına ara vermeden ileriki yıllarda da devam etmesi en büyük temennim.
Tabi genel müdürlüğün bu çalışmalarına ayak uydurması gereken federasyonların da ülke sporuna aynı pencereden bakması şart.

'Kafalarda oluşan hantal imajı genel müdür değiştiriyor'


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: Sporun genel müdürlüğü…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN