' tarihi bir misyon yüklenmiş'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, " milletin kaderinin şekillenmesinde tarihi bir misyon yüklenmiş" dedi

Giriş Tarihi: 28.12.2014
'Ankara tarihi bir misyon yüklenmiş'
Atatürk'ün 'ya gelişinin 95'inci yıldönümü Başkent'te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kara Harp Okulu, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı personelinin katılımı ile gerçekleştirilen "Atatürk Garnizon Koşusu", Kara Harp Okulu 2 Numaralı Nizamiyesi'nden başlayarak Anıtkabir'de sona erdi.

VATANDAŞ ASKERİ ALKIŞLADI

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı personelinin katılımı ile başlayan Atatürk Garnizon Koşusu'nda askerlerin yürüyüş kararı ile uygun adım koşarken söyledikleri "Türk öğün çalış güven", "Vatan sana canım feda", "Her Türk asker doğar" sözleri vatandaşlar tarafından alkış aldı. Öte yandan Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 95'inci yılında Anıtkabir'e ziyaretçi akını yaşandı. Anıtkabir'i ziyarete gelen 11 yaşındaki Mesut Meteroğlu, askerlerin yaptığı töreni çok beğendiğini söyledi.

ATATÜRK KOŞUSU YAPILDI
ETKİNLİKLER kapsamında Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayarak Ankara Garı önünde tamamlanan "79. Büyük Atatürk Koşusu" yapıldı. Koşuya, Etiyopyalı sporcu Wendmageng Seid Egiso da katıldı. 10 bin 800 metre mesafeli yarışa erkekler kategorisinde katılan Egiso, birinciliği elde etti. Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 95. yıldönümü nedeniyle düzenlenen koşuda kadınlarda altın madalyaya, bitiş çizgisini 34 dakika 32 saniyede geçen Sabahat Akpınar ulaştı.
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin yıldönümü vesilesiyle yayımladığı mesajda, "Ankara, milli mücadelenin sevk ve idare merkezi olma konumuyla, milletin kaderinin şekillenmesinde tarihi bir misyon yüklenmiş, stratejik kararların alınmasına, devletin temel kurumlarının kuruluşuna ve Cumhuriyet'in ilanına ev sahipliği yapmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ankara tarihi bir misyon yüklenmiş'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN