Polis yılbaşı için tedbirlerini artırdı

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Polis yılbaşı için tedbirlerini artırdı

İl Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı gecesi vatandaşların yoğun olarak bulunacağı noktalarda tedbirlerini artıracak. Bin 500 polis sabaha kadar alarm verecek

Ankaralılar'ın yeni yıla güvenli ve huzurlu bir şekilde girebilmesi için düğmeye basan İl Emniyet Müdürlüğü tedbirleri- ni artırdı. Yılbaşı gecesi eğlence mekânları, meydanlar, caddeler ve AŞTİ'de yoğun emniyet tedbirleri alacak olan resmi ve sivil polis ekipleri uyuşturucu, kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık, sahte para, taciz, hırsızlık olaylarına anında müdahale edecek.

GÜVEN TİMLERİ GÖREVDE

Eğlence merkezleri ve kentin yoğun bölgelerinde kapkaç, yankesicilik, dolandırıcılık, sahte para, taciz ve hırsızlık gibi olaylara özel önlemler alınırken olaylara en kısa zamanda müdahale edilebilmek için Güven Timleri görevlendirildi. Bunun yanı sıra emniyetin tüm birimlerinden yaklaşık bin 500 polis görev başında olacak. Eğlence mekânlarında sahte alkol ve kaçak içkilere yönelik denetimler yapılırken kentin giriş ve çıkış noktalarında bulunan ekipler uygulama yapacak. Narkotik Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler başta Kızılay olmak üzere cadde ve sokaklarda yaya olarak görev yapacak. Narkotim ekipleri ise uyuşturucu satışı ve kullanımına karşı halkın yoğun olduğu noktalarda hassas olacak.

SÜRÜCÜLERE DENETİM

Başkent'te yılbaşı gecesi gar, AŞTİ ve Esenboğa Havalimanı başta olmak üzere araç yoğunluğunun fazla olacağı ana arterler ve güzergâhlarda Şehir İçi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sürekli olarak uygulamalar yapacak. Tüm ana cadde ve kavşaklarda kurulu olan KGYS kameraları ile trafik akışı sürekli olarak takip altında olacak. Bunun yanı sıra trafik polisleri kazaların nedenleri arasında yer alan alkol, aşırı hız, emniyet kemeri, kış lastiği ve genel trafik kuralları denetimlerine ağırlık verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis yılbaşı için tedbirlerini artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN