İmam Hatipliler yetimi kolluyor

Giriş Tarihi: 29.12.2014
İmam Hatipliler yetimi kolluyor

"Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" kampanyası ile imamhatipliler 100 yetime yardım edecek

İHH, MEB, Memur-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var" projesine Tevfik İleri Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinden yüzde yüz destek geldi. Okulun konferans salonunda yapılan törene, yetimleri sahiplenen öğrencilerle birlikte İHH Temsilcisi Mustafa Sinan, Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Kır, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Yağcı ve Okul Müdürü Fatih Zengin katıldı.

AÇ KURTLARA MESAJ

Memur Sen İl Başkanı Kır, "Yetim kardeşlerinize sahip çıkmakla sadece onların üşüyen bedenlerini ısıtmış olmayacaksınız. Aç kurt gibi onları ağına düşürmek için fırsat kollayan organ ve uyuşturucu mafyasının, fuhuş sektörünün, dilenci şebekelerinin ve misyoner örgütlerinin heveslerini kursaklarında koymuş olacaksınız" dedi.

ANKARA'DA 750 OKUL KATILDI
Annesini ve babasını kaybederek hem babadan yetim hem de anneden öksüz kalan ve her zaman sofrasında bir yetim çocuk bulundurmayı alışkanlık haline getiren bir peygamberin ümmeti olduğumuzu ifade eden Kır, "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesine sahip çıkmak, hayırda yarışan sınıflar kervanına katılmak biz Müslümanların asli sorumluluğudur" dedi. Yetim çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyecek, barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan, ilköğretim ve lise seviyesindeki öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği proje kapsamında, Türkiye'nin 76 ilinde bin 105 okula ve 3 bin 277 yetime ulaşılırken, Ankara'da da 750 okulda 750 yetime ulaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatipliler yetimi kolluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN