Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev projelerin yılı 2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, 2014'te Ankapark, teleferik, Kuzey Yıldızı, YeniMamak gibi dev projelerin hayata geçirildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Dev projelerin yılı 2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geride bırakmaya hazırlandığımız 2014 yılında yaptıkları hizmetleri değerlendirdi. 'nın değerine değer kattıklarını belirten Gökçek, "Birlikte geçirdiğimiz 20 yılda olduğu gibi 2014 de dopdolu projelere imza atılan, hafızalara kazınacak bir yıl olarak geride kaldı" diye konuştu.

İLÇE SAYISI 25 OLDU
İl sınırlarının 2014 yılında "bütünşehir" olarak değiştiğini ve 16 ilçe olan sorumluluk yetkilerinin 25 ilçeye yükseldiğini hatırlatan Gökçek, Keçiören'den Şereflikoçhisar'a, Kalecik'ten Nallıhan'a, Çankaya'dan Polatlı'ya kadar her gün ortalama 500'ü aşkın farklı noktada gerçekleştirdikleri çalışmalarla tüm Ankaralıların yanında olduklarını ifade etti.

YÜZLERCE FARKLI PROJE

Gökçek, Ankapark'tan Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi'ne, yeni metro hatlarından teleferiğe, yepyeni ulaşım projelerinden 1071 Malazgirt Bulvarı ile Batı Bulvarı'na, parklardan aile yaşam merkezlerine, bölgesel arıtma tesislerinden baraj hatlarına, alt yapı yenilemelerinden çeşitli yardımlara, sosyal ve kültürel çalışmalardan kentsel dönüşüm projelerine, kente ışık saçan estetik çalışmalara kadar 2014 yılında da yüzlerce değişik projeye imza attıklarını vurguladı.

TOPLU TAŞIMDA ANKARAKART

Başkent'te hizmet veren doğalgazlı otobüsleriyle dünyanın en çevreci otobüs filosuna sahip olan Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, toplu taşımda yepyeni bir dönemin startını da 2014 yılında verdi. Akıllı bilet "Ankarakart", Başkentlilerin kullanımına sunuldu. Eskişehir, Esenboğa, Samsun, Konya ve İstanbul yollarında Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden motifler taşıyan, giriş yapılan yolun özelliklerine göre mimarisi tasarlanan devasa 5 simge kapı, muhteşem konser ve törenlerle yine 2014 yılında açıldı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında Türkiye'nin en görkemli Kuzey Kent Merkez Camii ve Külliyesi'nin inşaatına başlandı. İnşaat çalışmaları 2014'te başlayan Külliye, yüzde 60 oranlarında tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusuna uygun bir şekilde restore edilen Hacı Bayram Camii ve çevresine hizmet veren 500 araçlık kapalı otopark hizmete açılırken, modern bir şekilde inşa edilen Kitapçılar Çarşısı'ndaki 57 dükkan bölge esnafına 2014 yılı kasım ayında teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev projelerin yılı 2014
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN