Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2014 böyle geçti

Kent gazeteniz SABAH , 2014'te de sesiniz, kulağınız oldu. Dile getirilemeyen birçok konu okuyucuyla buluştu, çözülemeyen sorunlar haberlerimiz sayesinde ortadan kalktı

2014 böyle geçti
Sabah , 2014 yılında ülke ve kent gündemini meşgul eden birçok konuyu mercek altına aldı. Yılın ilk aylarında Paralel Yapı'nın ATO seçimlerine müdahale etmesi, Gazi Üniversitesi'nde Paralel Yapı'nın öğretim üyelerine uyguladığı mobingden usulsüz atamalara kadar birçok konu SABAH Ankara'nın manşetlerine taşındı. Paralel Yapı'nın kirli bağlantılarını deşifre eden kent gazeteniz, vatandaşın da sesi kulağı oldu. Ülke gençliğini tehdit eden uyuşturucuyla mücadeleden, yazın artan otobüs kazalarına kadar birçok konu manşetlerimizde dile geldi.

OCAK

Yeni yılın ilk günlerinde Başkent'i 30 Mart yerel seçimleri heyecanı sardı. AK Parti 12, MHP 4, CHP ise 3 mevcut başkanıyla seçim hazırlıklarının startını 22 Ocak'ta verdi.

ŞUBAT

TÜRGEV'e kamu arazisi tahsis edilmesini suç kapsamına sokmaya çalışan Fethullah Gülen'in cemaatine bağlı kurumda, kamu parasıyla dev bir yurt inşa edildi.

MART

Geçtiğimiz yıl yapılan ATO seçimlerine de müdahale ettiği iddia edilen Paralel Yapı, Halk Bankası'na ortak olan ATO yönetiminde de çoğunluğu ele geçirdi.

NİSAN

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediyesi'nde paralel yapıyla ilgili tasfiyeler yaşandı. Genel Sekreter Kamil Kılıç'ın ardından 30'a yakın yönetici kurumdan gönderildi.

MAYIS

Narkotik polisi, Ankara tarihinde bir ilke imza attı. Uyuşturucu çetelerine yönelik yapılan baskında polis, Altındağ'da bir kişinin otomobilinde 132 kilogram eroin ele geçirdi.

HAZİRAN

Ankara'da 9 gün içinde yaşanan 4 otobüs kazasında 5 kişi öldü, 150'ye yakın kişi yaralandı. Kazaların nedeni olarak şoförlerin dinlenememesi gösterildi.

TEMMUZ

Gazi Üniversitesi'nde sözleşmesi devam eden 15 kantine ait, masa, sandalye, buzdolabı tahrip edildi. Uygulamanın arkasında Paralelci rektör Süleyman Büyükberber çıktı.

AĞUSTOS

Cumhurbaşkanlığı'na 4 siyasi partinin ortak adayı olarak giren "Çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu, Başkent'te 30 Mart'ta gerçekleşen yerel seçim sonuçlarının 8 puan gerisinde kaldı.

EYLÜL

Ankara'nın şebeke suyunun kirli olduğunu iddia eden CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın evinde yapılan incelemede depo kirli, su kaçak çıktı. Gökçek, "Suçüstü yakaladık" dedi.

EKİM

Projeye uygun olmayan yapılaşma nedeniyle mühürlenmesine rağmen kaçak inşaatın sürdüğü Koç Kuleleri'nde bir işçi 17. kattan düşerek yaşamını yitirdi.

KASIM

Daha önce ODTÜ'den geçecek yol için ağaç kesilmesini eleştiren ODTÜ, Eymir Gölü'nde restoran için yeşil tahribata müsaade etti. Üniversite kesim için izin de almadı.

ARALIK

ABD'nin Pensilvanya Eyaleti'nde yaşayan Paralel Yapı'nın lideri Fethullah Gülen için yapılan malikaneye son rötuşlar atıldı. Malikanede kimin oturacağı belli değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014 böyle geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN