Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mekke'nin fethi unutulmadı

Hz. Muhammed'in (SAV) Mekke'yi fethederek Kâbe'yi putlardan temizlemesinin yıldönümü Başkent'te kutlandı

Giriş Tarihi: 2.1.2015
Mekke'nin fethi unutulmadı
Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'ndeki "Mekke'nin Fethi" programı, Keçiören Belediyesi ve Ankara İlim Yayma Cemiyeti Yenimahalle Gençlik Kolları'nın işbirliğiyle gerçekleştirildi. Kendi öz değerlerimize sahip çıkmak ve nefis muhasebesi yapmak adına düzenlenen programa, Ankara'nın dört bir yanından gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

FETİH ŞİİRİ OKUNDU
Sunuculuğunu Selahattin Yağcı'nın üstlendiği program Hafız Can Atıcı tarafından seslendirilen Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından küçük bir kız öğrencinin ezberden okuduğu "Mekke'nin Fethi" şiiri dinleyenleri duygulandırdı. Selman Şehitoğlu da Peygamber Efendimiz'in Mekke'yi fethi ile ilgili önemli bilgiler verdi.

AGD'DEN KONFERANS
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Çubuk Şubesi de Mekke'nin fetih yıldönümünü, düzenlediği bir programla kutladı. "Savaş Değil, Barışla Gönüllere Açılan Kapı: Mekke'nin Fethinin 1384. Yılı" konferansı Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programda AGD'nin Mekke'nin fethine ilişkin hazırladığı tanıtım filmi de izlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mekke'nin fethi unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN